Ya vezir olurlar baş tacı ederiz, ya rezil olurlar üzerlerinden geçeriz

loading
27 Mayıs, Çarşamba
£

8.25

7.40

$

6.78

A- A A+

Ya vezir olurlar baş tacı ederiz, ya rezil olurlar üzerlerinden geçeriz

Ve hükümet kuruldu.

Kaç gündür resmen canımızı yedik, hangi koltuğa kim oturacak diye.

Sanki ne fark edecek.

Neticede "şu bakanlık kötü şu bakanlık iyi" diye ayırım yapmayacağız sonunda bu işin.

Ya, "Hükümet çok iyiydi bu ülkeyi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtardı, eğitimdeki sorunları çözdü, ekonomiyi halletti, sağlık sistemini sağlıklı hale getirdi, adaletin her türlüsü geri geldi, yollar düzeldi, bürokrasi azaldı, küçük esnaf rahatladı, iş insanları artık daha rahat, iş kazaları bitti, çarpık yapılaşma son buldu, gelen turistleri nereye koyacağımızı şaşırdık, dış ilişkilerimiz hiç olmadığı kadar iyi oldu, yurtdışındaki gençlerimiz yavaş yavaş ülkelerine geri gelmeye çalışıyor, elektrik ucuzladı, üretim arttı, üretilen pazar buluyor, kamu son derece verimli, e-devlet zehir gibi çalışıyor, gıda güvenliğimiz yerinde, kanser vakaları düştü...." diyeceğiz bu sürecin sonunda, ya da "Allah bunların topunu bildiği gibi yapsın. Onu denedik olmadı, diğerini denedik olmadı, ikisini birden denedik yine olmadı" deyip bu kabine de adı geçenlerle perde gerisinde bu hükümeti parti merkezlerinden yürütecek olanları evlerine bir kere daha geri gelmemek üzere göndereceğiz.

Burada şu bakan iyiydi, diğeri kötüydü diye bir ayrım yapmamız mümkün değil, çünkü zaten bakanlar kendi içlerinde bağımsız hareket edemeyecekler anlaşılan. Her şey iki ayrı komuta merkezinden idare edilecek ve son karar da CTP Genel Merkezi ya da II Cumhurbaşkanlığı ofisinden verilecek.

Buna itirazım yok.

Karar nereden verilirse verilsin. Hatta bu karar mercii Ankara bile olabilir, Ankara'dan öte Guatemala dahi olsa olur, yeter ki az önce sıraladığım şeyleri söyleyebilelim.

Sağdan soldan, yandan, üstten alttan, güneyden, kuzeyden hiç fark etmez; samimiyetle bu hükümetin başarılı olmasını istiyorum.

Kimin koltuklarda oturduğu umurumda değil, makam arabalarını kullandılar kullanmadılar saçma tartışmaları ile de zaman kaybedilmesin. Bu konuda bakanlar şov da yapmasın, bir önceki hükümette evden bakanlığa kendi arabasıyla gelen ancak görev süresi boyunca bir tek işin altında kalkamamış bakan da gördük.

O yüzden işlerini doğru yapsınlar da makam arabası değil, bir helikopter de onlar için kiralanmasına bile razıyım, trafikte zaman kaybetmesinler. Ha yok hiçbir iş yapmayacaklarsa, yakacakları benzin değil, bakanlıklarında otururlarken nefes almak için kullandıkları oksijen bile çoktur onlara.

Hükümetimiz hayırlı olsun.

Artık top onlarda...

Ya vezir olurlar baş tacı ederiz, ya rezil olurlar üzerlerinden geçeriz.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.