Küslerin barıştığı bu bayram gününde...

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.41

7.58

$

6.82

A- A A+

Küslerin barıştığı bu bayram gününde...

Bayram'a yeni bir hükümet ile girdik. Hem de en alasından.

Hep derler ya Bayram'da küsler barışır, dargınlar aralarındaki husumeti bitirir diye, bizde en kralı oldu.

CTP ile UBP barıştı kardeşim, bundan daha büyük bir barışıklık olur mu?

Olmaz.

Kıbrıs'taki dargınlıkların hatırı sayılır çoğunluğu siyasidir.

Bir kardeş Annan Planı'na evet dediği için diğer kardeşi vatan haini ilan etmiştir, küsmüşlerdir ya da dargındırlar.

Ya da biri UBP'li diğer CTP'lidir. Bir diğerinin terfi hakkını sırf partisi iktidardadır diye şu veya şu şekilde gasp etmiştir, o da ona küsmüştür.

Bir siyasi diğeri ile ilgili sert bir demeç vermiştir, gazete yayınlamıştır, o yüzden kalbi kırılmış olabilir.

Ya da bir Milletvekili diğerinin üzerine Mecliste yürümüş, hakaret etmiştir.

Bir sürü Bayram geçtiği halde bu küslük ve kırgınlıklar geride kalamamış, mal mülk ya da başka konulardan kavga edenler barışmış, siyasi nedenlerden dolayı birbirine girenler bir türlü bir araya gelmemiştir.

Bu bayram başka bayram.

Bütün siyasi kırgınlıkların kökeni ve temeli olan CTP ile UBP çekişmesi artık ortadan kalkmıştır.

İkinci bir emre kadar iki zıt kutuptaki siyasi partiler nedeniyle yaşanan kavgalar bitmiştir. Hem de Bayram arifesinde resmileşmek kaydıyla bitmiştir.

Ha Bayramdan sonra ne olur onu bilemem tabi.

Çünkü bu bayram öncesi küs olanlar barışırken, görünen o ki barışık olanlar da küsmeye başladılar.

UBP'deki dargınlıklar yavaş yavaş oluşmaya başlarken, ekim ayına kadar iyice belirginleşecek gibi. Gerçi arada bir de Mübarek Kurban Bayramı var ama bu arada oluşan küslüklerin ne kadarını Kurban Bayramı tamir eder bilemeyiz.

Diğer tarafta CTP'deki küslükler baş göstermeye başladı. CTP Genel Başkanı Talat sosyal medya üzerinde parti kararlarının tartışılmasına ciddi yasak getireceğini ve devam edenlere de disiplin cezası koyacağını ifade etmiş. Bu küslüklerin daha da artmasına tamiri imkansız dargınlıkların oluşmasına hizmet edecek gibi duruyor ama yine de kendi daha iyisini bilir.

Tabi bir de Demokrat Parti'nin durumu var ki bu Bayram dargınlıklar anlamında ona pek yaramadı. Hem CTP'ye hem UBP'ye küs durumu var.

Gerçi onun da iddiası, "Onlarla küs olayım da halkla barışık olayım bana yeter" şeklindedir ama onu da zaman gösterecek hepimize.

Ne diyebilirim ki, UBP ile CTP gibi kadim küslerin barıştığı bu mübarek Ramazan Bayramı, herkese sağlık mutluluk ve huzur getirmesini dilemekten başka.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.