"Tlezüd" Sayın Bakan "Tlezüd"

loading
27 Mayıs, Çarşamba
£

8.25

7.40

$

6.78

A- A A+

"Tlezüd" Sayın Bakan "Tlezüd"

Sağlık Bakanı Salih İzbul Sağlık Bakanlığı'nın yabancısı değil.

1994 yılında Sağlık Bakanlığı'nda Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü idi. Devlet hastanesi hekimiydi. Yani Memur Hekim" Sonra Sağlık Bakanlığı'nda müdür oldu. Bir başka ifadeyle "Bürokrat Hekim" oldu.

Sonra dönüp Milletvekili oldu ve "Vekil Hekim" rütbesine terfi etti.

En son terfisi ise Ömer Kalyoncu Hükümeti'nde "Hekim Bakan" olması.

Bu sözlerimi eleştiri olarak almasın Sayın Bakan.

Bakan İzbul, KKTC'de sağlıkla ilgili işleyişte sistem değil, sistemin tersten okunuşu olan "Metsis" kelimesini kullanarak aslında bir sistemsizlikten bahsetti.

Kıbrıs Türk Tabipler Odası Başkanı Dr. Cemal Mert ile kendilerinin çalıp kendilerini söylediği ziyaretin haberleştirilmiş versiyonunda birbirlerine "yoldaş" olmalarında mütevellit övgüler düzerek, destek vaatlerinde bulundular ve kamuoyuna, "Bakın Kıbrıs Türk Tabipler Odası bana destek" mesajı verdiler.

CTP'nin sağlık bakanları döneminde ancak Sağlık Bakanlığı'nda reformdan söz edildiğinin belirtildiği ifade edilen toplantıda hem Bakan hem de Oda bol bol CTP propagandası yaptılar.

Buna da itirazım yok. Sadece durum tespiti benimkisi.

Salih İzbul'un görevi yine CTP'li olan ve de hekim olan ve de çalıştaylar yapan partilisi bir Sağlık Bakanı'nda görevi devraldığını ve buna karşın sanki bir UBP'li bakandan almış gibi enkaz edebiyatı yaptığınınım da görmezden gelerek.

Yavaş yavaş Ağustos ayını tamamlıyoruz. Ağustos ayının geriye kalan kısmında Bakanların kabulleri ve şovları için ayırıyoruz.

Zaten hükümet programında Genel Sağlık sigortası için 9 ay süre konmuştu. Yani Bakanın 2016 vaadi tutuyor.

Eylül'den itibaren saymaya başlayacağız. 8 ay.

Yani 2016 Nisan'da Genel Sağlık Sigortası ile ilgili yasanın geçmiş olması ve uygulama konusunda gözle görülür adımlar bekliyor olacağız.

Kendisinin de ifade ettiği gibi Recep Akdağ gibi birisinin dünyaca takdir edilmiş olan ve de çalışan sistemi hemen yanı başımızda. Ona bakarak biraz da içine niyet katarak, yapabilecekleri çoktur Salih Bey'in.

Ancak Sayın Bakan, Sağlık Bakanlığı içerisinde yetişen birisi olması hasebiyle, sağlık sistemimizin, ya da sistemsizliğimizin, ya da bakanın ifadesiyle "Metsis"'in sadece Genel Salık Sigortası noksanlığından olmadığını iyi bildiğinden eminim.

O yüzden Sayın Bakan'ın son derece hoş bulduğumu itiraf etmek durumunda olduğum "Metsis" çıkışı üzerine diyebilecek tek şey, "Tlezüd" Sayın Bakan "Tlezüd"

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.