Memleket cephesinde yeni bir şey yok

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.40

7.55

$

6.82

A- A A+

Memleket cephesinde yeni bir şey yok

İstanbul- Birkaç gün uzak kaldığım güzelim adamızda herşeyin yolunda gittiğini pek fazla bir şeyin değişmediğini görmek ve duymak güzeldi.

Kıbrıs Postası Haber Merkezi'ndeki arkadaşlar beni sürekli bilgilendirmek suretiyle, "Ben Kıbrıs'ta değilim. Benim yokluğumda bir değişiklik olur, ciddi bir hadise vuku bulur ve ben kaçırırım" paranoyasından kurtarıp rahatlattılar. Sağ olsunlar.

Ne oldu ki bu son birkaç günde?

İskele bir çöplük yanmış sadece. Çöplükteki ben haber aldıktan 24 saat sonra ancak kontrol altına alınmış. Bu sıra dışı bir şey değil ki. Biz Dikmen Çöplüğü yangınları ile büyümüş bir nesiliz. Bu ne ki?

Mafyanın adamları bir başka adamı dövmüş. Sonra oda adaletten umudu kestiği için bir diğerinin adamları birlerini dövmüş. Bütün bunlar mahkemenin önünde ve hastanenin önünde olmuş. Polisin biri tabancasını kaptırmış. 30'a yakın tutuklu yaralı falan filan.

Ne olmuş yani?

Dün aldığım haberlere göre 40'ı birden mahkemeye çıkmış. Üç gün tutukluluk emri verilmiş.

Zaten konu mahkemedeki dava değil miydi?

Aynen öyle.

Şimdi üç gün sonra bir başka grup adamlarını toplayıp mahkeme önüne gelirse ve bu 40 tutuklu 140 tutuklu haline gelirse?

Bir şeycik olmaz.

Zaten bu hallerin böyle olacağı belli değil miydi. Bunu ve daha fazlasını beklemeyen mi vardı?

Elektrik Kurumu elektrik borcu olanların elektrik akımlarını keseceğini açıkladı ve bu konu gündem oldu.

O kadar önemli bir gündem oldu ki, olası bir elektrik zammı ile karşısında bütün iş dünyası ve halkı bulacağı artık garantilenmiş olan eski El-Sen Başkanı Tuluy Kalyoncu insanlardan özel sektöre gösterilen toleransı Kıb-Tek'e göstermesini rica eden bir facebook mesajı yayınladı.

Kıb-Tek'in kararına şaşırmadım. Sadece bunu konu olmasına şaşırdım biraz.

Çünkü Kıb-Tek uzun bir zamandır ifade edilen depozit miktarının üzerinde borcu olanların elektriğini çatır çatır kesiyordu. Hiç de affetmiyordu.

Yoksa ayrıcalıklı bir grup mu vardı elektriği kesilmeyen ve mesaj onlara mıydı.

Ha Bu arada Tuluy Kalyoncu dostumun tölerans talebine bir iki lafım olacak hazır uzaktayken.

Tuluy kardeşim. Evet GSM operatörlerine ve diğer özel sektörden hizmet aldığımız kurumlara bir toleransımız falan yok. Hangi dünyada yaşıyorsunuz. İlişkimiz profesyonel. Eğer cep telefonu faturamı ödemezsem, çatır çatır keserler. Ancak hizmetlerinde bir hata ya da aksama olursa da ben de çatır çatır hesabını sorar, tazmin edilmek ya da hiç olmazsa bir özür ister ve alırım.

Elektrikler bir arızadan dolayı kesildiği zaman elektrik arıza telefonu doğrudan meşgule alınır ve muhatap bulamazsınız. Yanlışlıkla bulsanız bile. "Bilmeyik! Arkadaşlar çalışır" yanıtı ile karşılaşırsınız. Özür mü? Ne mümkün.

Neyse siz bu yazıyı okuduğunuzda be canım memleketime dönmüş olacağım ve özellikle elektrik işine daha bir yerinden el atacağız.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.