Dr. Remzi Gardiyanoğlu'na dostça bir mektup

loading
4 Haziran, Perşembe
£

8.51

7.66

$

6.75

A- A A+

Dr. Remzi Gardiyanoğlu'na dostça bir mektup

Sevgili Dr. Remzi Gardiyanoğlu.

Serbest Çalışan hekimler Birliği Başkanı oldunuz. Olduktan sonra rahat durmadınız ve Sağlık Bakanlığı'nı mahkemeye verdiniz.

Mahkeme kararını uygulasın ve devlette çalışan hekimlerin ikinci iş yapmaması kararını uygulamasını istediniz.

Halbuki selefleriniz gibi bir iki basın açıklaması, Tıp Bayramı, Sağlık Haftası gibi özel günlerde boy gösterseydiniz sadece ne rahat olacaktı Sağlık Bakanlığı. Onlar rahat olduğu için siz de rahat olacaktınız.

Ama o yolu seçmediniz ve ille de devletin yasaları, yasalarının yanı sıra Anayasası, onun da yanı sıra Anayasa Mahkemesi kararları uygulansın istediniz.

Başka bir ülkeden baksak bu işe siz son derece haklısınız ama nerede yaşadığınızı unuttunuz sanırım.

Burası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, toplumun hakkını ararken sizi öyle bir yerden vurular ki, kişisel ya da ailesel haklarınızdan olursunuz.

Hem de yüzünüze baka baka, "Sen bana böyle yaptın ha! Al asana intikamım" diye diye.

Sevgili doktorum.

Sen Sağlık Bakanlığı'na dava açarsan ve bu davayı da bir halkla ilişkiler çalışması şeklinde bir iki açıklama ile şişirip sonra da vazgeçmezsen olacağı budur

Eşiniz Diş Hekimi Emel Gardiyanoğlu'nun hak ettiği terfi de elinden alınır.

Terfi sınavına puan olarak etki edecek her yıl yapılan ancak bu durumda üç yıldır yapılmayan performans değerlendirmesi, eşiniz ve diğer diş hekimleri için üç saatte yapılmış.

Sonra eşinizin soyadının Sağlık Bakanlığı'na Serbest Çalışan Hekimlerin açtığı davayı çağrıştığı anlaşıldığı için, eşinizin "Oldukça Başarılı" şeklinde sonuçlanan performans değerlendirmesi, bir anda değiştirilerek, "Başarılı" noktasına düşürülmüş ve diğer meslektaşları karşısında terfi sınavı öncesi bariz bir dezavantaj sağlanmıştır.

Siz dilediğiniz kadar dilekçe ile Sağlık Bakanlığı'na ya da Başbakanlığa başvurun. Bu performans değerlendirme sonucunun neden değiştiğini ve neden eşinizin "Oldukça Başarılı" notunun "Başarılı" olarak olumsuz anlamda değiştirildiğini sorun.

Bilgi Edinme Yasası çerçevesinde size "Siz Serbest Çalışan Hekimler birliği Başkanısınız. Açtığınız dava da bizim işimizi zorlaştırıyor. Halka bizi kötü gösteriyor. O yüzden size bir şey yapamıyoruz o yüzden eşinizin haklarını gasp ediyoruz" diyecek halleri yok ya. Boşuna yazıyorsunuz o dilekçeleri.

Haklı iken hakkınızı aradığınız için diğer haklarınızın gasp edilemeye çalışıldığı ve böylelikle hakkınızdan vazgeçmeye zorlandığınız ve yetkililerin ne hikmetse hep haklı çıktığı başka ülke var mı?

O yüzden doktorum, Sağlık Bakanlığı'na açtığınız davayı geri çekeceksiniz, eşiniz böylelikle zaten hak ettiği performans değerlendirmesini alacak.

Ha yok eğer ısrarlıysanız ve davaya devam edecekseniz, olabilecekler biliyorsunuz.

Bana kalsa dik dur, sağlam bas ve davandan vazgeçme derim ama Emel hanımın terfisi riske girer. Karar senin tabi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.