Sınıfta kaldılar

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

A- A A+

Sınıfta kaldılar

Yazacaktım araya başka bir şey girdi.

Kısmet bugüneymiş.

Ekonomik örgütler Platformu olarak da bilinen Ticaret Odası, Sanayi odası ve İşadamları Derneği geçtiğimiz gün, Türkiye'deki iş dünyasının başını çektiği bir inisiyatifin Kıbrıs yansımasını gerçekleştirmek üzere harekete geçti.

Neydi bu etkinlik.

Türkiye'de yaşana terör olaylarını kınamak amaçlı bir yürüyüş.

Hazırlıklar sözüm ona yapıldı ancak katılım olmadığı için eylem başka bir şekle büründürülüp, Büyükelçi'ye tavır bildiren bir mektup bırakıldı.

Şimdi koskoca Ticaret, Sanayi Odaları ile İşadamları Derneği, basın bildirilerini okuduğunuzda zannedersiniz ki tüm ülkeyi sarsacaklar, bunun yanındaki MÜSİAD ve Esnaf ve Zanaatkarlar Merkez Birliği ile Genç İşadamları Derneği hemen her konuda söyleyecek sözleri vardır ama iş icraata gelince, Büyükelçilik kapışında verilen pozdan ve alelacele yazılan bir mektuptan başka bir şey yok.

Yok mu bu sivil toplum örgütlerinin bir kitlesi.

Ticaret Odası ile Sanayi Odası hele yasalarla varlıkları sabitlenmiş kuruluşlar. Sanayi Odası'na kayıt yaptırmadan ve aidat ödemeden bir gıdım bir şey üretilemediği ülkemizde, Ticaret Odası'na aidat yatırmadan tek bir toplu iğne ithal etme şansınız yok.

Ha olay terörü lanetlemek konusunda bir eylem sözkonusu oldu mu, bu aidat ödeyen kitle yerinde kıpırdamıyor.

Kıpırdasınlar da demiyorum. Kimi terörü lanetler, kimileri ise destekler.

Ona bir diyecek bir şeyim yok. Ülkemizde Türkiye'de terörist örgüte destek verenler de var.

Ama lanetleyecekseniz ve bunu da duyuruyorsanız, para saymayı, internet üzerinde banka hesaplarınızı kontrol etmeyi bırakın da çıkıp adam gibi eyleminizle lanetleyin be kardeşim de herkes görsün.

Yok öyle bildiri ya da mektupla lanetleyecekseniz ve tepkinizi mektupla yapacaksanız ve de bunu Büyükelçi ile görüşmek üzere bir bahane olarak kullanacaksanız, eylem var diye boşuna duyurmayın.

Bizi de boşu boşuna meşgul etmeyin.

Kısacası böylesine hassas bir konuda böylesine anlamlı bir eylem yapacaklarını duyuran bu ekonomik örgütlerle ilgili hayal kırıklığı yaşadım desem yeridir.

Neden terörü kınayan büyük bir eylem yapmadıkları için değil, neden duyurdukları halde kimseyi katılmaya ikna edemedikleri içindir hayal kırıklığım.

Ya organizasyonda sıkıntı vardı, ki bu da profesyonellerin çalıştığı özellikle bu iki örgütte, bu da pek kabul edilemez, ya da bu örgütlerin yönetimleri artık temsil ettikleri kitleleri temsile edemiyorlar.

Bence bir içlerine bir dönüp baksınlar.

Çünkü bayağı bayağı sınıfta kaldılar.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.