Neyse ki farkı halk görüyor

loading
29 Kasım, Pazar
£

10.43

9.37

$

7.84

A- A A+

Neyse ki farkı halk görüyor

Maliye Bakanı Birikim Özgür'ün bisiklet kazasını diline dolayan sendikalar en hafifinden, terbiyesizlik yapmışlar.

"Ne kadar bağırırsak o kadar koparırız" mantığıyla bugüne kadar yapılan eylemlere alıştık. Koparmışlar da koparacakları kadar.

O kadar çok koparmışlar ki, elit bir kesim oluşturmuşlar kendilerine.

Daha fazlasını istiyorlar.

İstesinler. İsteyenin bir yüzü kara... demiş atalar.

Ancak isterken de bunun bir adabı var.

Maliye Bakanı daha koltuğa oturalı kaç ay olmuş, önüne rakamları koymuş, alt alta yazmış, yan yana dizmiş ve ülkenin mali vaziyetini kendi gözleri ile görmüş.

Onunla bu konuyu konuşacaklarına ve rakamları tartışacaklarına bisiklet kazası ile yaralanmasını tele almaya çalışmışlar.

Ya para bulup bize verin, ya da ülkeyi terk edin anlamına gelen slogansı konuşmalar yapıldı dünkü eylemde ve istediklerinin olmaması durumunda 50 bin kişi ile yeniden Meclis önüne geleceklerini ifade ettiler.

O eylem izlenir işte.

Bıçaklı, "50 bin kişiyle Meclis önüne geleceklerini, o zaman polisin gücünün de kalabalığı durdurmaya yetmeyeceğini" söyledi. Maşallah.

Bu ülkede onlar gibi düşünen ve hak ararken, kaza geçirmiş bir adamla dalga geçenlerin arkasında yürüyecek bin kişi var mı acaba. Hele dünkü eylemden sonra.

Peki Birikim Özgür'ün yüzüne nasıl bakarlar bunlar artık?

Hele hele saygıyla anması gerektiği yerde Rahmetli Özker Özgür'ün adını ağzınıza alarak, oğlu olan Maliye Bakanı'nı küçük düşürmeye çalışan Şener Elcil'in, Maliye Bakanı Birikim Özgür'e "Sen bisiklet sürmeyi bile öğrenemedin Birikim'ciğim, oyun mu oynuyoruz?" demesi ve etrafındakilerine gülüşmesine ne denecek?

Neresinde bakarsan bak, olmadı.

Ne Maliye Bakanı'na saygı çerçevesinde, ne halkın seçtiği bir vekile hitap açısından, ne Özker Özgür'ün manevi hatırasına hürmet açısından, ne de kaza geçirip yaralanmış ve rapor dahi almadan görevinin başına acılar içinde geçen Birikim Özgür'ün fedakarlığı adına olmadı.

Oldu olacak, trafik kazası geçirenlerle de "Siz daha araba sürmesini öğrenemediniz" diye de dalga geçin.

Birikim Özgür bisiklet sporu ile uğraşan bir bireydir. Bir kaza geçirmiş ve yaralanmıştır. Düşenle dalga geçilmez diye öğretti bize öğretmenlerimiz ve terbiye veren analarımız babalarımız. Anlaşılan bazıları bu öğretilerden nasibini alacak kadar talihli değilmiş.

Meclis olarak tanımadıklarını ve halkın iradesinin toplandığı yeri sürekli olarak sigara fabrikası diye nitelendirenlerin ve vardır ya da yoktur "daha fazla" istedikleri zaman önüne gidip yaygara çıkaranlardan bu gibi erdemleri taşımalarını beklemek de saflık olur galiba.

Neyse ki halk kaza geçirip yaralı halde görevinin başına bütçe maratonunu sürdüren Birikim Özgür ile hak arama adı altında onunla dalga geçenler arasındaki farkı iyice görmüş oldu.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.