Aman Eleni, sarı saçların yanmasın...

loading
27 Mayıs, Çarşamba
£

8.25

7.40

$

6.78

A- A A+

Aman Eleni, sarı saçların yanmasın...

Ey Kıbrıs'ın Türk tarafından çözüm isteyenler ve çözüme hayır diyecek olanlardan çekineneler, rahat olun. Kıbrıs'ın her iki yanında her halükarda çözümün karşısında olacak olanlar olacak ve bunlar bir bir ortaya çıkacak.

Çözüm isteyip de birtakım şartları ya da Kırmızı çizgileri olanlara saygı duyarım. Arzuladıkları ve içselleştirdikleri çözüm modelini çıkacak anlaşma metninde görğp ona göre tercih yapacak olanları da anlarım. Ama ne olursa olsun bu durum devam etsin, ya da Türkiye'ye bağlanalım olsun bitsin diyenlere kendimi ne kadar zırlasam zorlayım saygı duyamıyorum.

Yani bugün hala Taksim politikası güdenlerin var olduğunu biliyoruz. Evet mahcupturlar ve taksim diyemiyorlar ancak olabilecek bir çözümü daha gerçekleşmeden dinamitlemek isteyenler olduğu biliniyor.

Şükür ki sayıları çok değil bunların.

Aynı şekilde Güney Kıbrıs'ta hala daha Enosis diye ytıp kalkan insanlar var.

Bunları anlamak daha da zor hatta imkansız.

Kıbrıs Cumhuriyeti Avrupa birliği üyesi olmuş, BM üyesi ve uluslararası alanda yerini almış bir ülkede hala daha Enosis diyenlerin olduğunu görünce insan deli oluyor.

Güney Kıbrıs'ın Avrupa Parlamentosu Milletvekili Eleni Theocharous Atina 'da bir toplantıda Kıbrıs'ın Yunanistan ile entegrasyonu için kendi kendini Sintagma Meydanı'nda yakmaya hazır olduğunu söyledi.

Sarı saçlarının kendisinin sorumluluğunda olduğunu bildiğimiz Theocharous'un saçlarının altında herhangi bir şeyin bulunmadığını söylemek için çok ciddi bir psikolojik profil incelemişine gerek yok sanırım.

Kadın resmen başka bir gezegende ve zaman diliminde yaşıyor. Bu net.

Bizde yok mu bunlarda var.

Ama güneyde olduğu gibi bizde de bu fanatikler azınlıkta çok şükür ki.

Eleni'ye göre eğer Kıbrıs'ta bir çözüm olursa en fazla bir jenerasyon sonra Kıbrıs Adası tümden Türkiye'nin bir eyaleti olacağını düşündüğü için, Yunanistan'ın Kıbrıs üzerindeki garantörlük haklarından vazgeçmemesi gerektiğini ifade etti.

Kulağa tanıdık geliyor mu bu ifadeler.

Yunanistan'ın yerine Türkiye'yi, Türkiye yerine de Yunanistan'ı yerleştirdiğiniz anda Eleni Theocharous'un ifadelerine, bizdeki bazılarının söyledikleri ile birer bir örtüşen bir ifadeler çıkar.

Allahtan bu kadın DISI'den, partisinin Kıbrıs sorunu ile ilgili bakış açısına ters düştüğü için ayrılmış ve böylelikle bizde DİSİ'nin böyle düşünmediğini teyit etmiş olduk.

Kıbrıs'ın Türkiye'ye bağlanması ya da çözüm bulunmaması için kendini Taksim meydanında yakacak herhangi bir Kıbrıslı Türk bulunmayacağına inanmadığım için de ayrıca mutluyum.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.