1 - 2 milyon yetmez, 3 - 5 milyon olsun...

loading
7 Haziran, Pazar
£

8.57

7.64

$

6.77

A- A A+

1 - 2 milyon yetmez, 3 - 5 milyon olsun...

Kimilerine ölü köpek gönderilir, kimilerine ise 1 Milyon Dolarlık dava tehdidi.

Birisi "Seni köpek gibi gebertirim" diyor, diğer de "Seni köpek gibi mahkeme koridorlarında süründürür, donuna kadar alırım"

Biri daha medeni, diğeri ilkel.

Birinde fail ya da azmettiricisini yazdıklarınıza bakarak ancak tahmin edebilirsiniz, diğerinde faili, azmettiricisi, avukatı bellidir.

Her ikisinde ortak nokta, yazılıp çizilenlerin artık yazılmamasını sağlamak. Korkutmak sindirmek.

Nasıl Şener Levent, beni yıldıramazlar, yolumdan dönmem demişse bu son çirkin saldırı üzerine, ben de Şener Levent'e yapılan uyarı nitelikli çirkin saldırıyı kınarken, dün bana yapılan dava tehdidi üzerine, "Beni de yıldıramazlar. Ben de yolumdan dönmem" diyorum. Aynen Şener Levent gibi.

Dünkü "Bayram Değil Seyran Değil, Fatih Terim Bizi Niye öptü?" başlıklı yazımdan rahatsız olanlar olmuş ki, Turizm Bakanı'nın çevresinden 1 Milyon Dolarlık dava açılacağı bilgisi geldi.

Patronum Polat Alper haberciye, "Dava açmayanın .........." diyerek gerekli cevabı verince, işimize bakmaya devam ettik. Sağ olsun.

Dünkü yazım ve gazetemizin manşetinde yer alan bilgiler üzerine gazeteye ihbarlar yağdı.

Bizim elde ettiğimiz bilgileri doğrulayanlar ve ekstra bilgiler verenler inanın o kadar fazlaydı ki, tüm gün telefonun başından kalkamadım.

Aldığım notlar onlarca sayfaya sığmadı.

İşin ucu ta nerelere uzandığı, devletin yatırım yapın diye verdiği arazilerin nasıl rant kapısı olduğunu ve yatırım yapmak için alınan arazilerin daha sonra hiçbir kuruş harcamayan yatırımcı kılıklı çantacılar tarafından milyonlarca Euro'ya dönüştüğünü beyanlar ve belgelerle anlattılar.

Yatırımcılara karşı değilim asla. Hatta daha fazlası gelsin yatırım yapsın. Yatırımın bu ülke ekonomisinin can suyu olacağını bilmeyecek adar sığ değilim.

Ama yatırım yapacak olanlara verilsin bu imkanlar. Yatırım yapmayıp 2-3 Milyon Euro'ya devletin arazilerini başkalarına devredecek olanlara değil.

Başlattığımız konunun üzerine gitmeye devam edeceğiz.

Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Adımlarını herkes ona göre atsın çünkü gözümüz üzerlerinde.

1 Milyon Dolarlık dava açıp bizi susturacaklarını ve biz korkup susunca, devletin arazileri üzerinden milyonlarca Euro kazanmayı hedefleyenler, onların aracıları, çanakçıları ve buna izin verenler, çok ama çok yanılıyorlar.

Yazıyı bugünlük kısa kesip, bütün gün gelen bilgi, belge ve notlara bakacağım ve KKTC'nin yatırım adı altında yağmalanan arazilerle ilgili bilgileri derleyeceğim.

Dünkü yazıya konu olanlar merak etmesin, gelen bilgi ve belgeler içerisinde onlarla ilgili olanlar çoğunlukta. Bu gidişle 1 milyonluk dava yetmeyecek, 2, 3, hatta 5 milyonluk davaya gerek olacak...

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.