Hürmetler Şerafettin abi

loading
6 Haziran, Cumartesi
£

8.57

7.64

$

6.77

A- A A+

Hürmetler Şerafettin abi

Gündem su yazmamı emrediyor ama emirleri reddediyorum bugün.

Yazmıyorum laynnn!

Bugün Pazar. Sizi sudan şeylerle sıkmayacağım. Nasılsa CTP Parti Meclisi bu işi daha da devam ettirmeye çalışacak gibi görünüyor. Günlerce yazar çizeriz.

Cuma akşamı Benan ile sinemaya gitmeye karar verdik. Çocuklar babaannelerinde şımartılırken, karı koca bir sinema yapalım dedik.

Benan ısrarla romantik bir filme gitmek istiyor ben ise "Kötü Kedi Şerafettin" filminde ısrar ediyorum.

Bir kavga bir gürültü, sonunda dediğim oldu.

Tabii sözümün ender geçtiği günlerden birini yaşamamın nedeni geçtiğimiz hafta Benan Cumartesi mesaisi yaparken benim çocuklarla birlikte Karlar Kralı Norm adlı filme giderek, bir sezonda yeteri kadar fedakarlık gösterdiğim temelinde oluşturduğum ve ayıptır söylemesi çok güzel sunduğum argüman oldu.

Benan Kötü Kedi Şerafettin filmine gitmemek ve beni kendi istediği romantik filme gitmek için olmadık yöntemlerle başvurmadı değil hani.

Hattafacebook hesabından durumu anlatan bir mesaj yayınlayarak kendine sosyal medya camiasında taraftar toplamaya çalıştı. Arkadaşları ve çevresi benim üzerimde, sosyal medya üzerinde bir baskı oluşturup, "eşinin istediklerini yapmayan kötü koca" algısı yaratıp teslim olmamı sağlamaya çalıştı. Akıllıca bir hamle idi ancak, hem çok fazla destek bulamadığı gibi, "Kötü Kedi Şerafettin"i izlemek konusunda ısrarlı olan bir adama "kötü koca" yakıştırması o sıralarda vız gelirdi.

Neticede Şerafettin'den öğrendiğimiz, "O Garfield buraya gelecek" lafına binaen, Benan'ın paylaşımının altına, "O kadın bu filme gidecek" yazıverdim ve filme gittik.

Benan filmi beğenmedi. Sinemanın koltuklarını da beğenmedi, Patlamış mısırdaki tuz oranını da.

Ya da en azından öyle söylemeyi uygun gördü. Haliyle, "Sen haklıydın iyi ki deseni dinleyip bu filmi izledik" dese, kötü koca, aniden "haklı koca", "bilge koca", "her söylediği dinlenesi koca" haline gelirdi ki, bu gücü hiçbir kadın kocasına teslim etmek istemez, hele hele göreceli işlerde.

Sonuçta film sonrası Pascucci'de bir kahve ve dilim Oreo'luCheescake ile durumu düzelttik. Film için maçoluk yaptıysak da "Kötü Kedi Şerafettin" kadar değiliz hani.

Kötü Kedi Şerafettin neden bu kadar önemliydi.

Kötü Kedi Şerafettin benim gençlik yıllarımdan kalan bir şey.

Her ay L-Manyak dergisinin çıkışını bekler, elimize alır almaz, Bülent Üstün'ün gerçekten üstün zekasının örneği olan bu kötü kedinin maceralarını okurduk.

Söylediklerini dilimize dolar, "zaman kötü kolla g..ü" ya da "niye baktın canım" laflarını günlük konuşmalarımız içerisine ister istemek eklerdik.

Kötü Kedi, aslında normal bir Cihangir sakinidir. Rakı içer, balık yer, karşı cinsin peşinde koşar. Biraz da, modern Türk mizahının gereği olarak, küfür eder.

Lakin insan değil kedidir.

Kedi olduğunu da her fırsatta, "insan mıyız ulan biz" diyerek belli ederken, insan ırkını da bir nebze aşağılamayı da bilir.

Bugünlerde içerisinden geçtiğimiz bu zor süreçlerde, akıl danışacak bir abi görüntüsü veriyor bana, her nedense. Mizah dergilerine konu olabilecek noktadayız çünkü.

"Zaman kötü kolla g..ü" veya "insan mıyız ulan biz" sözleri bugünlerde öğüt gibi geliyor gibi geliyor insanın kulağına.

Hürmetler Şerafettin abi.

Ha bu arada, merak etmeyesin; "O su buraya gelecek!"

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.