Bebekler öldü, herkes sustu...

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

A- A A+

Bebekler öldü, herkes sustu...

Ülke kürtaj skandalı ile çalkalanıyor. Türkiye gündemine de konu taşındı. Oradaki bağlantılar ortaya çıkınca olay daha da büyüyecek.

Şimdiden Türkiye medyası, Türkiye'den Kıbrıs'a gelip ilerlemiş hamileliğini sonlandıran ünlü olup olmadığını sormaya başladı bile. Türkiye medyasını tanırsam, ne yapar ederler bulurlar ve Kıbrıs'a gelip bebeğini buradaki doktorlara 25 – 30 TL ile birlikte bırakan kimseleri bulup deşifre ederler. Zaten gerisi de çorap söküğü gibi gelir.

Öğrenebildiğimiz kadarıyla bu skandal bizde bir türlü hayata geçmeyen Türkiye'deki e-devlet uygulaması ile ortaya çıktı.

Türkiye'de bir bakıyorlar ki çok sayıda kadın sağlık kontrolünden geçerken hamile oldukları kayıtlara geçiyor. Sonra bakıyorlar ki doğum yok. Doğum olmadığı gibi Kıbrıs'a giriş çıkış var.

Bu davranış biçimi bir desen haline gelince Türk yetkililer konuyla ilgilenmişler ve bu skandal da ortaya çıkmış.

Şimdi bu çocukların öldürülmesi olayında herkesin ihmali var. Başta Sağlık Bakanlığı'nın denetimsizliği. Bakanlık izni ile açılan ve faaliyetlerine devam eden bir sağlık kuruluşu, Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmez mi?

"Ne yapıyorsunuz kardeşim burada. Hasta kayıtlarınıza bakabilir miyiz. Kaç hasta geldi şikayet nedir?" demez mi?

Bu şekilde bir skandalın bir Avrupa ülkesinde olduğunu düşünün bir. Sağlık Bakanı o koltukta bir dakika oturmaz hemen istifa eder. Bizde öyle bir uygulama yok tabii.

Tabipler Birliği ve Tabipler Odası her şey olup bittikten sonra yaptıkları açıklamalar beni tatmin etmedi doğrusu.

Neredeydi bu iki örgüt, bu bebekler katledilirken?

Hele hele iki doktorun da nezarette değil de hastanede tutulması ile ilgili raporu veren doktor kim onu merak ediyorum. Tabipler Birliği ve Odası merak etmez mi bunu?

Her konuda söyleyecek sözü olan milletvekilleri bu konuda sustu resmen.

Meclisteki hekim çoğunluğu ve onun getirdiği doktor dayanışması ise bu suskunluğun nedeni, parlamenter demokrasiye saygımı yitiririm.

Pazartesi günü Meclis Genel Kurulu'na kadar sabredeceğim. Özellikle doktor vekiller tepkilerini dile getirmezse, o zaman kamu vicdanı ile uyuşmayan bir parlamentomuz var demektir. Neyse pazartesine kadar bekleyeceğiz o konuda.

Sendikalar ne diyorlar bu konuda onu da merak ediyorum doğrusu.

Ülkenin ne denli kötü durumda olduğunun göstergesi skandal, hazırlık ödeneğinden ya da özelleştirme ihtimalinden daha önemli değil mi?

Kalbi atan bebeklerin ülkemizde öldürülmesi ve bunun bir rantiyeye dönüştürülmesi, maaşların zamanında ödenmesinden ya da göç yasasından daha önemli değil mi?

500 bebekten söz ediliyor. Yalan doğru bilmem. Polis 7 tanesini bulmuş. Diğerleri nerede nasıl yok edilmişler. Yoksa Hz. Ömer'in haricinde birçok yerde bebek toplu mezarları mı var?

Kısacası kamu vicdanını rahatlatması gereken unsurlar ortalıkta yok.

Hepiniz sustunuz..

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.