Düşmez kalkmaz bir Serdar...

loading
6 Haziran, Cumartesi
£

8.57

7.64

$

6.77

A- A A+

Düşmez kalkmaz bir Serdar...

Bize atak adam lazım!

Öyle bir kitapçık vardı. Senih Çavuşoğlu, Ümit İnatçı ve Ali Bizden'in birlikte hazırlayıp sadece seçkin eczanelerde satışa sunduğu.

Bize Atak Adam Lazım, Şlak! diyerek Kıbrıs Türk halkının siyasi figürlerinin hem illüstrasyonlarını yapmışlar, hem de ilginç yönlerini özlü laflarla ortaya koymuşlardı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın son 24 saatteki manevralarını gözlemlemeye çalışırken, o kitapçık geldi aklıma.

"Bize 'Serdar Denktaş gibi' Atak Adam Lazım" siyesim geldi ve arkadaşlara böyle bir kitap yapılması gerekebileceğini söylemeyi bile düşündüm.

Ulusal Birlik Partisi hükümetten çekilirken, genel kanı, UBP-DP arasında bir koalisyon kurulacağı, buna bağımsız milletvekillerinin destek vereceği ve bakanlık dağılımının 8'e 2 olacağı yönündeydi.

Özellikle Mehmet Ali Talat'ın defalarca "biz bu yeni hükümette yer alamayacağız" söylemi üzerine UBP'nin DP'ye ama özellikle de DP'nin UBP'ye mahkum olduğu bir ortam vardı.

Serdar Denktaş, CTP Parti Meclisi'nin kararı ile önceki akşam oluşan ortamla derhal pazarlık çıtasını, tek alternatifi olmadığı ve UBP ile CTP'nin yeniden nikâh tazelemesi haricindeki her formülde var olmanın dayanılmaz rahatlığı ile, yükseltti.

CTP ile UBP'nin nikah tazelemesi ihtimal düşük de olsa vardır ancak bu yine Serdar Denktaş'ı ağır ve sert muhalefet yapmak için malzeme vermek açısından da yine ona yarayacak bir durum ortaya çıkarır.

Pazarlık çıtası yükselince, 8'e2 oranı yavaş yavaş 6'ya 4'lere çıktığını görüyoruz.

Her iki ana akım parti Serdar Dektaş'a mahkum durumda.

Arkadaşlarla sohbet ederken, baş döndürücü bir hızla değişen bu durumun tabi ki konjonktür ve de şansla ilgili olduğu gerçekliği mevcuttur, ancak bunu önceden görebilecek, kıvrak ve atak bir politik zekaya da ihtiyaç vardır.

Serdar Dektaş'ın buna sahip olduğunu gördük hep birlikte.

Kimileri DNA'sında var olduğunu ya da bu durumun irsi olduğu ile ilgili yorumlar yapıyor.

Tabi Serdar Denktaş'ın da kabul edilemeyecek ve karşı tarafın tabanına satmayacağı taleplerden kaçması elzemdir. Çünkü alternatifsiz olmak başka bir şey iken, özellikle içinde bulunduğumuz durumda olduğu gibi, hiçbir alternatifin olmaması tamamen başka bir şeydir. Bir başka ifadeyle DP oluşabilecek koalisyonlarda alternatifsiz olabilir ama her zaman bir erken seçim alternatifi vardır.

Çok kolay öngörülen ve sonucu malum bir bahis olacak ancak ben paramı Demokrat Parti'nin içinde olacağı bir koalisyon hükümetine basardım.

Serdar Denktaş bana göre bu ortamın yükselen yıldızı.

Ne demişler; "Düşmez kalkmaz bir Serdar"

Yoksa o laf öyle değil miydi?

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.