Ne yaptın Zeki? Ya da ne yapmadın?

loading
5 Haziran, Cuma
£

8.58

7.65

$

6.78

A- A A+

Ne yaptın Zeki? Ya da ne yapmadın?

Gazetecilik dersine ihtiyacımız yok Zeki.

Gazetecilik etik ve ahlak dersine hele hiç yok.

Eğer medyanın genelini hedef göstermeden baksaydın, masumiyet karinesine en çok Kıbrıs Postası'nın hürmet ettiğini görecektin.

"Kahkaha gazı" ile ilgili tehlikeden hiç bahsetmeden, medyayı susturabilme dürtüsüyle, "Bilişim Yasası"nı diline dolamışsın.

Bilişim Yasası ile ilgili kurulan Meclis Komitesi'ne tek görüş veren internet gazetesinin Kıbrıs Postası olduğunu bilmeden, öğrenmeden.

Neyse konumuz bu değil Zeki.

Konumuz senin yapmaya çalıştıkların.

Bir bakalım.

Gençlerin eğlence adına gaz solumasını savunmadın belki ama karşı da çıkmadın. Karşı çıkmazken ve bunu gençlere verenlere sahip çıkıp medyayı ve polisi eleştirdin. Eleştirirken de hedef gösterdin.

Bunu yurt dışındaki tatilinden "sürgündeki bir lider" edasıyla yaptın.

Sonra ne yaptın Zeki?

Sana yönelttiğimiz eleştirileri, sanki "reddediyoruz" hareketine yöneltmişiz gibi davrandın ve arkadaşlarını o şekilde örgütlemeye çalıştın. Kulağımıza gelmiyor sanma. Geliyor ama o da tutmadı.

"Bardağı taşıran son damla" diye televizyonlarda nara attın. Ne yani şu ana kadar Kıbrıs Postası'na göz yumdun da bundan sonra müsamahan bitti de bizi mi cezalandıracaksın?

Sanmıyorum.

Milletvekili olarak görevlerinin farkında mısın bilmiyorum. Görünen o ki pek de değilsin.

Kulüplerde "kahkaha gazı" satılması yasalarımıza göre suç olmayabilir. Uyuşturucu sınıfında olmayabilir. Bunu ithal edip satanlar belki ceza görmeyebilir. Bunlar tamamen teknik konular.

Senin de çok sık ifade ettiğin gibi, kamu vicdanı bunu nasıl karşılıyor, Zeki?

Çocuklarını "eğlenmek" üzere gönderen anne ve babalar bunu nasıl karşılıyor sence Zeki?

Evet uyuşturucu değil. En azından şimdilik öyle sınıflandırılmamış. Evet, yasak değil. En azından şimdilik.

Gençlerin, lise öğrencilerinin, üniversite gençliğinin, müzik eşliğinde, kafa bulsun ve daha güzel eğlensin diye kimyasal bir gazı taze ciğerlerine çekmelerine senin vicdanın nasıl bakıyor? Bu gençlerin zehirlenmesine yönelik olarak, ses çıkarmayıp, sadece bunu sayfalarına döküp halkı ve ebeveynleri bilgilendiren medyaya sataşmak nedir Zeki?

Sen bir milletvekili olarak, genç bir milletvekili olarak, gençlerin lideri olarak kendini konumlandırmış ve bir takım işler yapmış bir milletvekili olarak; gençlerin bu şekilde eğlenmesine nasıl göz yumuyorsun?

Kültürümüzü korumamız gerektiğini sen söylemiyor musun Zeki? Peki bu gençliğe, Amerikan kültürünü ve beraberinde gelen yozlaşmayı nasıl reva görürsün Zeki?

"Bu gazın gençlere satıldığını bilmiyordum" deme sakın. Buna kimse inanmaz Zeki.

Benim çocuklarım var Zeki. Olmasa da KKTC'deki tüm çocuklar benim çocuklarım sayılır Zeki.

Normalde, KKTC'deki tüm çocuklar, ''milletin vekili'' olarak senin de çocukların Zeki.

Gelişinde, senden gençliğin güvenli bir şekilde eğlenmesini sağlayacak yasa teklifleri bekliyorum. Bu ayıbını ancak bu şekilde temizlersin Zeki.

Gençliğin güvenli, sağlıklı bir şekilde eğlenme hakkını, diyet olarak ödeme Zeki.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.