Üç yaşında bir gazete oldu artık

loading
5 Haziran, Cuma
£

8.50

7.66

$

6.75

A- A A+

Üç yaşında bir gazete oldu artık

Koskocaman üç yıl olmuş. İlk manşeti atıp ilk sayıya tüm ekibim imza atıp patronun odasına çerçeveleyip astığımız gün sanki dünmüş gibi geliyor ama 1000'i aşkın manşet atmış, iki Cumhurbaşkanı görmüş, sayısını hatırlayamayacağı hükümetin kurulup bozulduğuna tanıklık etmiş, genç ama tecrübeli bir gazete oldu artık.

Onlarca ülkeye giden muhabirlerinin bildirdiği haberleri sayfalarına yerleştirmiş, seçimler yaşamış, gece yarısı uyanıp manşetlerini değiştirmiş, basılmış gazeteyi çöpe atıp ikinci baskıya geçmiş, güngörmüş bir gazete oldu artık.

Toplumsal olaylarda taraf olmuş, tavır göstermiş, sosyal sorumluluk projelerinin tümüne kapısını ve imkanlarını açmış vefakar bir gazete oldu artık.

Terörü lanetlemiş, demokrasiye yönelik tehditlerde söz söylemiş, yanlışlara yanlış deyip kör göze parmak misali insanların gözüne sokmuş, doğruyu ise ayağa kalkarak avuçlarını patlatırcasına alkışlayan makul ve adil bir gazete olmuş artık.

Kıbrıs sorununu en yakından takip edenler arasında en önde durmuş, New York ya da Cenevre hiç fark etmeden ne üst düzeyde görüşmeleri yerinden izlemek için dişinden tırnağından kesmiş, fedakar bir gazete oldu artık.

Makamlara saygıda kusur etmeyen ancak makamları dolduramayıp, bulundukları yerleri kötüye kullananlara acımayıp halk adına hesap soran, hürmetkar ancak gözü açık bir gazete oldu artık.

Kimsenin dümen suyunda gitmemeyi yeğleyen, kendi çizgisini kendisi belirleyen özgür bir gazete oldu artık.

Haber yapmak adına eksik ya da hatalı bilgi vermekten kaçınan, teyit edemediğini yazmaktan kaçınan dürüst bir gazete oldu artık.

Belgelerle konuşan, kabahatini azaltmak için, "yalan yazıyorsunuz" diyenlerin alnına resmi evrakları yapıştıran bir gazete oldu artık.

Gitmeden basın toplantılarının başlamadığı, çekinmesi gerekenlerin çekindiği, çekincesi olmayanların da çok sevdiği bir gazete oldu artık.

Ne istediğini bilen ve ne yapacağını, her olay için münferiden belirleyen bilinçli bir gazete oldu artık.

Hala genç ama olgunlaşmış, karakteri oturmuş, tam üç yaşındaki bir gazete oldu artık.

Nice yıllara Kıbrıs Postası.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.