Sefa Karahasan üstadımız da olmasa....

loading
2 Haziran, Salı
£

8.51

7.59

$

6.81

A- A A+

Sefa Karahasan üstadımız da olmasa....

Eğer bu büyük Türk düşünürü, yüce insan, büyük gazeteci, müstesna varlık, üstadımız, mirimiz, pirimiz Sefa Karahasan olmasa bu Kıbrıs Türkü ne yapardı acaba onu merak ediyorum.

Allah ondan gani gani razı olsun. O olmasa halimiz niceydi.

Kıbrıs Türk halkı buradaki kıçı kırık Kıbrıs Türk medyasının beyhude çabalarına kalsa, sesini dünyaya duyurmak adına bir arpa boyu yol bile alamazdı.

İyi ki Sefa Karahasan var da Kıbrıs Türk halkının sesi dünya tarafından duyuluyor.

Kıbrıs Postası'ymış, Havadis'miş, Kıbrıs gazetesiymiş, Afrika, Star falan bunların bir halt edebildiği yok. İnternet çağı da bu gereksiz gazetelere yaramadı, Kıbrıs Türk halkının sesi hiçbir şekilde dünyaya duyurulmadı. Ta ki Sefa Karahasan ve Milliyet, KKTC'de dükkan açana kadar.

Kıbrıs Türk medyasında çalışan ben dahil tüm asalaklar, haybeye gazete çıkarıp, site güncelleyip, canlı yayınlarla sözüm ona gazetecilik yaptığını zannederken, Sefa Karahasan'ın tek bir sayfayla Kıbrıs Türk halkını dünyayla buluşturan bir pencere açmasını ayakta alkışlamak lazım.

Sefa ile zaman içerisinde fotoğraf çektiren ya da Milliyet gazetesi ile poz veren siyasilere de kızmamak lazım. Kıbrıs Türk medyasındaki arkadaşlarıma söylüyorum: O insanlar sizin bir kuruş etmeyen medya kuruluşlarınıza niye poz versin? Koskoca "Dünyaya açılan pencere" dururken, sizin camı kırık, küçük pencerenizden neden baksın?

Reklam verenlere de kızmayın. "Aman reklam pastamıza ortak oldu. Milliyet gelip, Türkiye imkanları ile haksız rekabete neden oluyor" diye hayıflanmayın ey Kıbrıs Türk medyası. Dedim ya sizin pencereniz dünyaya açılmıyor ki, Milliyet ve Sefa Karahasan'ınki açılıyor. Haddinizi bilin.

Sefa'ya teşekkür etmek lazım. Hepimizin cep telefonlarına defa defa SMS göndererek, Milliyet'in ve de kendisinin Kıbrıs Türk halkına ne denli büyük bir lütuf olduğunu hatırlattı dün.

Basın-Sen, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, Gazeteciler Cemiyeti ve bilumum basın örgütleri de hemen harekete geçmeli bence.

Böylesine müstesna bir adama verilebilecek, ona layık bir ödülünüz yoktur ama en azından, eğer kabul ederse, "Sefa Karahasan Basın Ödülleri" ya da "Sefa Karahasan Basın Özel Ödülü" diye bir şey yaparak, Sefa Karahasan üstadımızın Kıbrıs Türk halkının sesini dünyaya duyuran pencereyi açması onuruna onu ölümsüzleştirmek lazım.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.