İngiltere'yi KKTC'nin 7'nci ilçesi yaptım...

loading
6 Haziran, Cumartesi
£

8.57

7.64

$

6.77

A- A A+

İngiltere'yi KKTC'nin 7'nci ilçesi yaptım...

Londra – N'oldu? Olamaz mı? Biz de hasbelkader gazeteciyiz. Evet bir Ertuğrul Özkök değiliz, Ergun Babahan'ın yönettiği kadar büyük bir gazeteyi yönetmiyoruz ama biz de gazeteciyiz. Ben de keşif yapıyorum şu sıralar.

Ben de ailemle birlikte Londra'yı keşif gezisine çıktım.

Keşfettim, biraz da üzerinize afiyet yedim içtim. Çok beğendim ve onu KKTC'nin 7'nci ilçesi yapmaya karar verdim.

Yani Emrullah Turanlı bir grup gazeteci getirip bir ülkeyi bir başka ülkenin bir vilayeti olarak ilan eden bir etkinlik düzenleyince oluyor, ben yapınca olmuyor mu?

Bu Emrullah Turanlı ülkeye gelip havalimanını aldığında, herkes "satıldı, gitti, bitti" derken, ben özelleştirme ile ilgili ideolojik bir karşı çıkışı olmayan, özelleştirmenin kötü bir şey olmadığını, sadece kötü özelleştirme olduğunu söyleyen birkaç kişiden birisiydim.

Emrullah Turanlı'ya karşı herhangi bir ön yargım da yoktu.

Sonra Biyer Restaurant'ta bir basın yemeği düzenledi, gittik.

Ön yargısız gittiğim yerden bir yargı ile çıktım.

Sonra KDV meselesi gündeme geldi.

Onun kavgası mahkemesi.

Sonra KDV'ye neden olan ihale şartı olan o kocaman 'çek'in serüveni ve toplanış biçimi kulaktan kulağa yayılmaya başladı.

Birçok meslektaşım, Emrullah Bey ile ilişkiler kurdu, dostluk dediler adına. Ben uzak durdum.

Bu adam söz konusu olunca en önde, sıra vermeye gelince ise avukatlar, mahkemeler ve binbir türlü hikaye.

Kendisi söylüyor zaten, Türkiye'de devlete yaptığı her iş ile ilgili mahkemede davası olmuş…

Ona göre, kendisi adalete güveniyor ve kendisini ona teslim ediyor. Kimsenin hakkının kimsede kalmasını istemediği için mahkemelere başvuruyor her konuda.

Bir başka görüş ise Emrullah Turanlı, her yaptığı işte mahkemeleri zaman kazanma ve mümkünse de taahhütlerinden cayma enstrümanı olarak görüyor.

Geçenlerde yazdık…

Şubat 2017 geldi çattı.

Artık gelir paylaşımı zamanı geldi. 4 yıldır Emrullah Beyin bir iki makyajla süslediği havalimanından tonla para kazandığını herkes biliyor. Artık bu cironun neredeyse yarısını KKTC devletine ödemek durumunda.

Bu Hürriyet gazetesi ile "KKTC'yi keşfet, onu il ilan et, herkesi de gıcık et" operasyonu, bu gelir paylaşımı konusunda bir numara mı diye de işkillenmiyor değilim hani.

Neyse, biz işimize bakalım.

İngiltere artık KKTC'nin 7'nci ilçesi. Ben ilan ettim. Ona göre herkes vaziyet alsın. Ayrıca Stanstead Havalimanı'nı oldum olası çok severim. Benim olsun istiyorum.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.