Al birini vur ötekine

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.40

7.55

$

6.82

A- A A+

Al birini vur ötekine

Tahsin Ertuğruloğlu ile Emrullah Turanlı'nın birbirleri ile eskiye dayalı 'har har'ları yeni bir şeymiş gibi gündemi patlatmaya çalışmaları, tarafımca 'manidar' kategorisinde değerlendirilmeye devam ederken; herkesin bu ikiliye lanet okuduğunu söylememe gerek yok sanırım.

Be insanlar! Biriniz devletin bakanı, bir diğeriniz ise devlete ait havalimanının işletmecisi.

İkiniz de bu vasıflarınızı unutmuşa benziyorsunuz gibi görünüyor.

Eski Ulaştırma, şimdiki Dışişleri Bakanı ile özelleştirme kapsamında ülkenin en büyük ihalesini alan havalimanı işletmecisinin medya önünde birbirlerine seviyesizce saldırmasını seyreden yabancılar 'ne' der, hiç düşünmediniz mi?

Biriniz Dışişleri Bakanı, diğeriniz ise ülkenin dışa açılan havalimanının işletmecisi.

Turizm sezonunun başladığı bu dönemde, yabancı tur operatörlerinin, sizin çirkin kavganızı izlerken, bu ülke ve bu devlet hakkında ne düşüneceğini, onlar üzerinde nasıl bir intiba bırakacağınızı hiç düşünmediniz mi?

Ülkenin bakanının, 'Havalimanı tamam değil' diye yaptığı açıklamayı, özellikle uçuş güvenliğinin her alanda sorgulandığı, uçaklara laptop ya da parfümün alınmadığı bu dönemde, yabancılar nasıl algılar hiç düşünmediniz mi?

Bu ülkede yatırımcı bir zat-ı muhteremin medyaya servis ettiği üslupsuz ifadelerin, KKTC'ye yatırım yapmayı düşünen diğer yatırımcılar üzerindeki etkisinin ne olacağını düşünülmedi tabiî.

Ne biri ne de diğeri…

Sadece kendi itibarları, kendi egoları ve kendi pozisyonlarını düşündüklerinden 'bunlara' yer kalmadı haliyle.

Özellikle Kıbrıs sorununun geldiği bu aşamada, Kuzey'de kurumları olan ayrı bir varlık, hatta bir devlet olduğunu iddia ederken bizler, bunların yaptığına bakar mısınız?

Birçoğu için hava hoş belki ama, Rumların bu saçma sapan ve düşüncesizce kavgayı izlerken nasıl orgazm üstüne orgazm yaşadıklarını düşünmez mi bu adamlar, çok merak ederim.

Bazen hırs ve ihtirasların bütün inançların, bütün bağlılıkların, bütün değerlerin ve her şey ile herkesin önüne geçtiğini görüyoruz. Bu da öyle bir vaka.

Emrullah Turanlı haklı olsa ne olur?

Tahsin Ertuğruloğlu dünyanın en iyi adamı olsa ne yazar?

Bu saatten sonra ikisi de gözümde yok.

Ülkeyi sevdikleri, KKTC'yi düşündükleri ya da kalkınıp gelişmesini düşündüklerine, burası için yandıklarına inanmıyorum artık.

Al birini vur ötekine!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.