Müşavirlik şeysi üzerine

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.40

7.56

$

6.82

A- A A+

Müşavirlik şeysi üzerine

Hükümete bu müşavirlik yasası ile birkaç sözüm olacak. Yüz yüze gelince de sayın yetkililere söylerim ama buradan da yazmak lazım. Ne de olsa hükümet mensupları kadar Facebook'ta aktif birisi değilim.

Doğrudan konuya gireyim.

Rica ederim saçmalamayın.

Halkın zoruna giden şey, birilerinin işe gitmeden yüksek maaş alması değil mi? Siz bu yasa tasarısı ile bunların üçte birine ancak engel olacaksınız. Bir sürü hukuki terim fırlatıp bu söylediklerimi alt etmeye çalışacağınız muhakkak ama yeni müşavir yaratmamak başka bir şey, müşavirlik adı altında bir grup insanın işe gitmeden devletin en üst baremlerinden maaş çekmesine göz yummak başka bir şey olduğunu ben biliyorsam siz de biliyorsunuzdur.

Delikanlı gibi kamu reformunu gerçekleştirin, maaş alan herkesin maaşının karşılığını vergi verenlere çalışarak vermesini sağlayın ve de bu müşavirlik yasası şovundan vazgeçin. Çünkü bu şov sadece çoğunluk müşavirin hayatına aynen devam etmesine, bazılarının ise müşavir olmayı beklerken amir oldukları yere memur olarak dönmelerine neden olacak ve huzursuzluk orada hiç bitmeyecek.

Maazallah birileri, yasanızdan sonra hayatlarına müşavir olarak devam edecek olan 125 kişinin isimlerini yayınlar, hangi partilere mensup ya da yakın olduklarını ortaya dökerse işin içinden hiç çıkılmaz.

Kamu vicdanını rahatlatmaya çalışırken, kamu vicdanında daha da mahkûm olmak da var işin ucunda.

Öğretmenlerin müdür olabilmesi için yasayı hangi parti iktidar iken değiştirdiğini ve daha önce üst düzey memurların ancak müdür olabileceği bir düzen varken, kadrolu memur olmanın, müdür, sonra da müşavir olmanın yeterli olduğu bir düzen getirenin kim olduğuna da bakmak gerekecek.

Yanlış anlaşılmasın sakın.

Kimsenin çalışmadan maaş almasını desteklemiyorum. Hatta şiddetle karşıyım. Ömrünü özel sektörde köle olarak geçiren birisi olarak cebime giren her 1 kuruş için üç kuruşluk iş ortaya koyduğumu benim gibi özel sektörde çalışanlar kendilerinden bilir.

Dolayısıyla bazılarına kazanılmış hak diye bu adaletsizliği sağlayacağınıza, vergilerimle ödenen herkesin, bana hizmet etmesini sağlayın. Bunu yapmazsanız işinizi eksik ve yanlış yapmış olursunuz ve benim ödediğim vergilerle aldığınız o maaşları siz de hak etmiyor konumuna gelirsiniz. Bunu istemeyiz değil mi?

125 müşavire dokunmayıp, diğerlerini geldikleri yere göndermenin hangi adalete sığacağını bana birisi anlatsın lütfen çünkü aklım bir türlü almıyor.

Kolları sıvayıp, maaş alan herkesin bu devlete hizmet etmesini sağlayacak bir düzenleme yapın olsun bitsin. Uzaya roket atmıyorsunuz. Maaş alan işe gidecek. İşe gitmeyen ve çalışmayan ise maaş almayacak. Bu kadar basit.

Bu kadar basit bir işi karmaşıklaştırıp, birilerine avantaj sağlarken diğerlerini cezalandırarak, mahkemelerde rezil olup, kamuoyu önünde küçük düşmeyin.

200'e yaklaşan sayıda ve üst düzet devlet görevlerinde bulunmuş, tecrübeli, maaşı ödenen, kamu görevliniz var. Bazılarını ödüllendirip, diğerlerini cezalandırmaya çalışmak yerine, onları çalıştırsanız, birikimlerinden faydalansanız, daha kolay ve daha verimli olmaz mı? Üstüne üstlük benim vergilerim de boşuna gitmemiş olur.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.