E hade!

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

A- A A+

E hade!

Hade be refikler.

Ülke ve devlet yönetmenin Facebook'ta hunharca sallamaya pek benzemediğini idrak etmek için yeterli zamanınız olmuştur diye düşünürüm.

Artık hareket zamanı.

Evet, halkın kızgınlık ve tepkisini, onların oyunu alarak giderdiniz bir ölçüde. Sandığa giderek, eskilere olan hınçlarını gidermek için oy pusulası üzerinde bulunan logonuza mühürlerini sertçe bastılar.

Yani bir nevi gaz alma görevi yerine getirmiş oldunuz.

Evet, halkın vicdanına da hizmet ettiniz bir miktar. Makam arabası gibi gereksiz ama seçim öncesi dönemde sizin büyütüp konu haline getirdiğiniz mevzuları da çözdünüz. Yani en azından çözer gibi yaptınız.

Makam arabaları vızır vızır ortalıkta dolaşıyor. Kimilerinde plaka değişik, kimilerinde ise arabayı üreten firma. Neyse ki makamda olunca makam arabasını kullanmak da devlet olmanın bir gereğidir kısmını da idrak ettiniz. Ona olsun sevinelim.

Müşavirliği kaldıracaktınız. Görünen o ki kaldıramıyorsunuz. En azından külliyen kaldıramıyorsunuz. Müşavirlik statüsü kazananları da devletin çeşitli birimlerinde görevlendirip, bütçeden aldıkları maaşları hak etmelerini sağlayacaktınız? Neyse geçelim.

Bir Fiyat İstikrar Fonu vardı. Onu kullanıp dövizdeki artışı hissettirmeyecektiniz Kıbrıs Türk halkına. Nerede o fon?

Facebook'ta öyle yazıyordunuz. Ne oldu?

Olmadı sanki. Çünkü dövizdeki artışı hissetmeyi bırakın bir tarafa, döviz insanımızın boğazını sıkmış durumda.

Dövizle borçlanmayın uyarılarına karnımız tok. Onları diğer hükümetler de yapıyordu. Siz ne yapıyorsunuz?

Nerede o sihirli değneğiniz?

Dokunun Merkez Bankası'na, döviz düşüversin. Yoksa o sihirli Fiyat İstikrar Fonu'nu olsun kullanıma açın ki dövizdeki artışı hissetmeyelim.

Hade ama.

Atlas da uçuşlarını durduruyormuş. Ya da azaltıyormuş. Zaten 400 TL'nin altında İstanbul'a gidemiyorduk. Şimdi fiyatlar herhalde, uçaklarla birlikte uçuşa geçecek.

Hade be refikler!

Yeni bir havayolu... Eminim Facebook'ta da böyle bir paylaşımcıklar olmuştur. Yeni havayolu değilse bile, uçak bileti fiyatlarını zapturapt altına alma gibi bir sosyal medya vaadi kesin vardır bir yerlerde.

E hade. Ne bekliyorsunuz?

Ulusal Trafik Güvenliği Seferberliği falan demiştiniz, yanlış hatırlamıyorsam. Son iki aydaki ölümlü trafik kazalarını sayayayım mı şimdi?

Hade be refikler!

Daha sayabilirim ama bugünlük yeter. Bu yazdıklarımı da düşmanca bir tutum olarak algılamayın. Tamamen dostça bir hatırlatma olarak hazmedin ne olur… Teşvik olarak değerlendirin.

Sizden farklı bir şey söylemiyorum.

E hade! Diyorum sadece.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.