Çalıştay denince gülüyorum. İşte nedenlerim...

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

A- A A+

Çalıştay denince gülüyorum. İşte nedenlerim...

  • Gece kulüpleri ile ilgili bir çalıştay yapıldı dün. Ne konuşuldu ne yapıldı inanın bilmiyorum. Gündemde kalan fuhuş ile fahişelik arasındaki fark ve hangisinin yasak olduğu ile ilgili saçma sapan ve işin özünden son derece uzak bir tartışma.

Gelmiş geçmiş bütün hükümetler bir türlü çözülemeyen kangrenleşmiş sorunları çözmek yerine çalıştay yapmayı yeğliyorlar.

Çalıştaylar gündeme gelince ne yalan söyleyeyim bana bir gülme geliyor ki sormayın.

Onlarcası yapıldı. Hepsinde de ya oturduğum yerden ya da açılıştaki basın toplantılarında güldüm.

Güldüm çünkü, olanı biteni görüyorum.

Hükümette bir göreve gelen, önünde onlarca yıldır devam eden, hakkında yazılmamış köşe yazısı, yapılmamış meclis konuşması, verilmemiş seçim vaadi, yapılmamış eylem kalmayan bir sorun bulunca, ne yapar?

Çalıştay tabii ki.

İngilizce karşılığı workshop olan çalıştayın KKTC karşılığı nedir? Bir sorun ile ilgili tüm paydaşların bir araya geldiği ve uzunca bir zamandır zaten söylediklerini yeniden toplu olarak dile getirdikleri bir yer. Bu söylenenler herkes tarafından biliniyor ve uzun zamandır herkes tarafından söyleniyor. Ama ilgili bakanlık çalıştay yapınca, bir iş yapmış gibi görünmesi açısından hayatidir.

Şimdi sormak lazım; göreve gelirken bu sorunların olduğu bilinmiyor muydu?

Bilindiği iddia ediliyordu en azından.

Bir soru daha. Göreve gelinirken sorunun çözümün reçetesinin cepte olduğu da söylenmiyor muydu?

Hem de son derece yüksek sesle.

Peki madem her şeyi biliyorsunuz ve ülkeyi kurtaracaksınız, bu çalıştay neyin nesidir?

Bir olasılık: "Bu sorunu çözemeyiz ama dostlar alışverişte görsün diye çalıştay yapıyoruz."

Diğer bir olasılık: "Bu sorunu çözeriz ama alınacak tepkiler ve ödemek zorunda kalacağımız siyasi bedelleri, çalıştaya katılanlarla paylaşmak akıllıca olur."

Bir başka olasılık ise: "Seçim öncesinde söylediklerimize bakmayın. Sorunu çözmek bir yana, sorunun ne olduğunu dahi bilmiyoruz. O nedenle çalıştay şart"

Bilmiyorum ama çalıştayı yapılan ve çözülen bir sorun ben görmedim daha.

Çalıştayları komik bulmam ondandır belki.

Gece kulüpleri ile ilgili bir çalıştay yapıldı dün.

Ne konuşuldu ne yapıldı inanın bilmiyorum.

Gündemde kalan fuhuş ile fahişelik arasındaki fark ve hangisinin yasak olduğu ile ilgili saçma sapan ve işin özünden son derece uzak bir tartışma.

Talebin çok, arzın da onu dengelediği bir sistemden bahsediyorsak, bunu regüle etmek olmalı iken aranacak sonuç olarak, çalıştaylar yapıp, zaman ve para harcıyoruz.

Barbaros Şansal'ı ülkeye geri kabul edip, adamın 'Özür de dileyeceksiniz' demesine, 'yasal değildi' diyerek fırsat verirken, ülkede gece kulüplerinin yasal çerçevesini oturtmak için çalıştay mı lazımdı?

Bilmiyorum ama artık bana komik geliyor.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.