Kıb-Tek'te organize olamamış organize işler

loading
5 Haziran, Cuma
£

8.51

7.66

$

6.76

A- A A+

Kıb-Tek'te organize olamamış organize işler

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu üzerinde çevrilen "organize işler" tarzı filme aklı eren var mı bilmiyorum ama, ben biraz biraz çözmeye başladım sanki.

Geçenlerde yazdım. Abuk subuk pahalı bir sistemi Kıb-Tek'e itelemeye ve cukkayı doldurmaya çalışan iki işadamından bahsetmiştim. Onlar bu filmin neresindedir onu da az çok kestiriyorum ama, onu bir başka yazıya bırakayım diyorum.

Filmin bu bölümünde bir gazetemize birtakım haberler yaptırıldı.

Akıllı sayaçların yazılımı için ödenen para ile ilgili olarak Kıb-Tek Maliye Teftiş ve İnceleme Kurulu tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan haber üzerine baskın yapıldığı ifade edildi.

Haberin yalan olduğunu, Halkın Partisi'nden Kıb-Tek Yönetim Kurulu'na görevlendirilen Yusuf Avcıoğlu, belgeyle birlikte sosyal medya hesabından yayınladı. Bir de açıklama yaptı.

19 Nisan'da Kıb-Tek'in tepeden tırnağa denetlenmesi için Maliye Teftiş Kurulu'nun kuruma davet edilmesi ile ilgili alınan yönetim kurulu kararını da yayınladı. Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül geçiyor ve Ekonomi Enerji Bakanlığı geçtiğimiz gün bir açıklama yayınlıyor ve "Son iki gündür basında gündeme gelen Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu eski yönetiminin 2017 yılında yaptığı harcamalar ve kurumu zarara uğrattığı yönündeki iddialar hakkında Maliye Teftiş İnceleme Kurulu müfettişleri konuyu araştırmaya başlamıştır ve suç unsuru bulunması halinde konu Savcılık'a intikal ettirilecektir." denildi.

Daha önce de söyledim şimdi de söylemekten çekinmiyorum.

Bakan Özdil Nami bu konuda ya ciddi şekilde yanlış bilgilendiriliyor ,ya da bu sözünü ettiğim "organize işler"in bizzat parçasıdır.

Başka açıklaması yok. Kalbim yanlış bilgilendirilmiş olmasını istiyor. Aklım başka şeyler düşünse de kalbimle hareket etmek istiyorum bu seferlik.

Bir yandan kurum içerisinde, "Bir akıllı sayaçlar sayesinde tahsilat oranları yüzde 90'ların üzerine çıkmış durumdadır. Kim akıl ettiyse aklıyla bin yaşasın" diyen insanlar, diğer taraftan haberlerde sözü edilen yazılım ücretlerinin ödeme emrini veren ve imzasını atan şu anda görevde olan mevcut yönetim, diğer taraftan da mevcut yönetim içerisinde geçtiğimiz günlerde değil, Nisan ayında şeffaflık gereği denetim için Maliye Teftiş Kurulu'nu kuruma davet eden Yönetim Kurulu kararını yayınlanan HP'li üyenin sosyal medya paylaşımı.

Öte yandan da Nisan ayında olan şeyin yazılıp çizilenler üzerine geçtiğimiz gün vuku bulduğunu ortaya koyan resmi bir açıklama yapan Bakanlık.

Özdil Bey'in, müsteşarı ve kısa bir süreliğine Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış olan Erkan Okandan'ın bu işe bir açıklık getirmesi şart gibi görünüyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hüdaoğlu, hatta hemen her taşın altından ismi çıkan Hasan Başoğlu'nun bu mali konularda bir açıklama yapması elzem oldu.

Kurumun mali yapısı konusunda engin bilgileri olduğunu iddia eden ve"durum kritik diyerek zam üstüne zam yaparken, diğer taraftan da kurumu borçlandıran yukarıda saydığım isimler, gazetelere ne olduğunu kimsenin anlamadığı belgeler sızdırmak yerine bilgilerini kamuoyu ile paylaşsalar ve herkes rahat bir nefes alsa olmaz mı?

Olmaz. Çünkü organize işler bunlar. Kafalar bulanacak, savunmaya çektirilecek ve organize işler yürüyecek.

Açıklama yapın diyorum ya.

Organize olun da kurum başka, yönetim kurulu üyeleri başka başka, bakanlık başka açıklama yapmasın.

Bizim kafamız karışıyor sadece. Siz rezil oluyorsunuz.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.