"Şimdinin haberini sonraya bırakma"

loading
30 Mayıs, Cumartesi
£

8.42

7.57

$

6.82

A- A A+

"Şimdinin haberini sonraya bırakma"

Yıldönümleri heyecan kaynağıdır. Heyecan kaynağı olduğu kadar da bir yıla şöyle geriye doğru bakıp; nereden nereye geldik, hangi noktadaydık hangi noktaya ulaştık, nerede verilebilecek en doğru kararı verdik, nerede yanlış yaptık, kaç tane "iyi ki" ye karşılık, kaç tane "keşke" olduğuna bakma imkanı verir.

Kısacası yıldönümleri faaliyet muhasebesinde çizginin çekildiği bir bir yılın değerlendirilebildiği zamanlardır.

Kıbrıs Postası ailesi bugünlerde bunu yapıyor.

Kurulduğu günden beridir 17'nci kez yıldönümü çizgisini çekip geriye doğru bakıyor ve son yılda neler yaptığını, neler yapamadığını, nereye kadar ilerlediğini, 16'nci çizgiyi çektiği gün koyduğu hedef ile mevcut durumu arasında kıyas yapıyor.

Şöyle geriye doğru bakıp 2017'nin son ayını ve 2018'in neredeyse tümümü içine alan bu periyotta Kıbrıs Postası her yıl olduğu gibi yerinde saymadı.

Evet olağanüstü krizler yaşandı, ekonomik darboğaz bütün ülkeyi sardı ama Kıbrıs Postası koyduğu hedeflere sımsıkı sarılarak, yolunda tökezlemeden ilerlemesini bildi.

Yatırımından geri kalmadı. Gazete ve internet gazetesi son hız ilerleyişini sürdürürken yeni nesil yayıncılık furyasındaki yerini aldı ve her zamanki gibi trendi ve standardı belirleyen oldu.

Kıbrıs Postası TV katıldı ailemize.

Konvansiyonel televizyonları aratmayacak yayın kalitesinde, ilginç programlar, haber bültenleri, canlı yayın konukları ve haberin kalbinden canlı yayınlarla, "bugünün haberini yarına bırakma" sloganına yaraşır bir şekilde sloganı bir tık daha ilerleterek, "Şimdinin haberini sonraya bırakma" şeklinde geliştirdik sanırım.

Hızlı bilginin, teferruatlı bilginin fersah fersah önüne geçtiği günümüzde Kıbrıs Postası da kendine yakışanı yapmaya devam ediyor ve sabah gazetelerin basılmasını bekleyip bilgi almak zorunda kalan insanlara yıllardır internet teknolojisini dibine kadar kullanarak cep telefonlarına anında haber ulaştırmada liderliği kimseye bırakmazken, şimdilerde akşam eve gidip televizyonlarda haber seyrederek haber alan takipçilerine internet, dolayısıyla da sosyal medya platformlarından bilgisayar ekranları ve cep telefonları üzerinde anında bu hizmeti veriyor.

Bir başka ifadeyle "şimdi", "anında" , "derhal" ifadeleri hayatımıza ve haberciliğimize girmek durumunda kalmıştır.

Bunun tabi zorlukları yok mu? Elbette var.

Doğru haberi vermek, habere doğru açıdan bakabilmek ve bunu çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yapabilmek elbette ki zordur.

Bilgi akışını ayıklamak, yanılmamak ve dolaysıyla da okuyucu, izleyiciyi yanıltmamak muhakkak ki zordur.

Sürekli her konuda bilgi sahibi olmak, gelişmeleri yerinde izlemek ve yerinden bildirmek tabi ki zordur.

Ama biliyoruz ki zirvede olmak ve zirvede kalmak da zordur.

Kıbrıs Postası 17 yıldır bunu yapıyor.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.