Tamay Hoca'dan sonra Serdar Hoca'dan gazetecilik dersleri

loading
7 Haziran, Pazar
£

8.57

7.64

$

6.77

A- A A+

Tamay Hoca'dan sonra Serdar Hoca'dan gazetecilik dersleri

Arkadaşlar, dün Tamay Soysan hocanızın dersinden sonra, bugün de Serdar Denktaş Hocanızın gazetecilik ile ilgili öğretilerini dinlediniz.

Bu değerli gazetecilik hocalarını öğretilerinden lütfen faydalanın ve dersinize iyi çalışın. Hepiniz sınavda bu konulardan sorumlusunuz.

İsterseniz bir tekrar edelim de sınavda sıkıntı yaşamayın.

Evet çocuklar, Tamay Soysan Hocamızın ders konusu bu hafta "Gazetecinin kendinde olması" idi. Tamay Hoca, kendi eylemlerinin yazılması, kendinin ve zümresinin çıkarlarının gazete ve televizyonlarda boy göstermesi ve yazdığı basın bildirilerinin, tek bir kelimesine dokunulmadan yayınlanması gerektiği söyledi geçen haftaki gazetecilik dersinde. Bunun dışında bir şey yapar, yazar ya da yayınlarsanız, bu dersten geçme şansınız yok denecek kadar az.

Tamay Hoca size taktı işiniz zor.

O yüzden iyi çalışın ve Tamay Hoca'ya layik bir öğrenci olun.

Bakmayın Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir'in açıklamasına. O da kendinde değil sanırım. Siz Tamay Hoca ne derse onu yapın.

Serdar Denktaş Hoca'nın dersi daha da ilginçti. Biraz da karmaşık ama dersinizi çalışır ve Hoca'ın söylediklerine harfiyen uyarsanız sınavdan başarılı olmanız zor değil.

Evet Serdar Hoca'nın notu biraz kıttır ama iyi adamdır özünde. Herhalde bugünlerde biraz canı sıkkın ki, hıncını gazetecilik bölümü öğrencilerinden çıkarmaktadır.

Aynen Tamay Hoca gibi. Tamay Hoca da bugünlerde biraz keyifsiz. Ders verdiği okulun yeni rektörü orayı daha fazla öğrenciye eğitim verecek bir hale getirmeye karar verdiği rahatının bozulacağını düşünüyor olsa gerek ki acısını öğrencilerden çıkarmaya kalkıyor.

Hatırlayalım Serdar Hoca'nın dersinin satırbaşlarını ki sınavda başımıza bir hal gelmesin. Maazallah Serdar Hoca'nın dersinden kalırsak, gelecek yıl bir daha almak zorunda kalırız, Hoca'nın da gelecek yıl bu dersi verip vermeyeceği belli değil. Yerine hangi hoca gelecek de bilemeyiz o nedenle hazır hocayı tanımışken derse çalışıp geçelim bitsin gitsin.

Neydi Serdar Hoca'nın dersinin satırbaşları.

Bir siyasetçinin söylediklerinin gazeteciler tarafından haber yapılmaması gerekir.

Siyasetçinin kendi "basıncıları" vardır. Onların yapıp servis ettiği haberleri kullanın.

Onların attığı başlıkları kullanın. Kendiniz haberin içerisinde daha ilginç bir şey bulursanız zinhar başlığa çekmeyin. Başlık atmak sizin ne haddinize.

Gördünüz mü çok basit aslında.

Bir hoca, onun söylediklerini değil, basın görevlilerinin hazırladıklarını, başlığı da aynı bırakarak haber yapılmasını istiyor.

Diğer hoca ise sadece onun lehine olan haber ve eylemlerin yayınlamasını istiyor. Sorguladığınız anda sınıfta kaldınız, kendinizi bilmez öğrenci olursunuz. Sınıfta kalırsınız.

Ali Kişmir, sen de kalkıp Serdar Hoca ile ilgili açıklama falan yapmaya kalkma, hepimizin başı ağrır.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.