Mevsim geliyor da, CHP tanınma istiyor

loading
2 Haziran, Salı
£

8.51

7.58

$

6.81

A- A A+

Mevsim geliyor da, CHP tanınma istiyor

Kıbrıs sorunu ile ilgili Türkiye'deki sosyal demokratlar iktidar olarak en son konuştuklarında, Bülent Ecevit, "Güney Kıbrıs'ı AB'ye alırsanız, Kuzey Kıbrıs'ı tek taraflı ilhak ederiz" demişti.

Kıbrıs'taki kendini solcu diye nitelendiren ve "Türkiye'de oyum olsa Ak Parti'ye veririm" döneminden sonra şimdilerde Ak Parti düşmanlığı üzerinden siyaset yaparak yürümeye çalışan arkadaşlarımız hepinizin malumudur.

Özellikle son yerel seçimlerde İmamoğlu Türkiye'yi Ak Parti'den kurtardıktan sonra Kıbrıs'ı da içinde bulunduğu durumdan azat edecek kahraman gibi gösteren arkadaşlarımız, AK Parti'nin Kıbrıs siyasetini sevmemiş olacaklar ki İmamoğlu'na bu muameleyi yapıyorlar.

Facebook ve Twitter'e bakın göreceksiniz. Hele hele Pazar günü tekrarlanacak seçim arifesinde bunlar daha da şiddetlenecek.

Bizdeki CHP hayranı kesime bir haberim var: Cumhuriyet Halk Partisi ve onun temsil ettiği Türkiye'deki cenah sonunda Kıbrıs politikasını en resmi ağzından açık etti.

Ne dedi Kemal Kılıçdaroğlu dün?

"KKTC artık tanınmalı"

Evet, artık Türkiye'nin Kıbrıs Politikasının değişmesi gerektiği ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin artık tanıması gerektiğini söylüyor.

Bizim Kıbrıslı muhitin, neden Türkiye'de de bir siyasi partiye sempati duyması ve onu sosyal medya üzerinden hararetle desteklemesi nedenini kafamda sorgularken, yerel futbol takımı destekleyip, bir de Türkiye futbol takımı taraftarı olmak şeklindeki ayrıcalığını siyasi partiler için kullandığı kanaatine vardım.

Kıbrıs'ta Çetinkaya taraftarı, renkleri uygun diye Galatasaray'ı destekler örneğin.

Siyasi partilerde elbette ki siyasi görüş önemli olmalı, KKTC'li bir partinin yanında Türkiye'den bir partiye sempati duymak için.

Bizdeki siyasi parti farklıklarının temelinde Kıbrıs sorunun çözüm şekli ile ilgili inanışlar olduğu biliniyor.

Yani Kıbrıs'ta federal çözüm isteyen CTP, TDP ve benzeri siyasi oluşumlar Adalet ve Kalkınma Partisi'ni desteklemesi gerekirken, KKTC'nin tanınması üzerinden ütopya besleyen UBP, DP ve YDP ile o cenahın diğer siyasi unsurları, bu durumda CHP ile sıkı işbirliğinde olması gerekmez mi?

Kılıçdaroğlu açık açık söyledi: "KKTC artık tanınmalı"

Ekrem İmamoğlu'nun önce İstanbul'a, sonra da Türkiye'nin geneline bahar getireceğini, getirmişken de Kıbrıs'a aynı mevsimi taşıyacağını düşünenler, meğer değneğin yanlış ucunu tutuyorlarmış da haberleri yok!

Kılıçdaroğlu haliyle de mevsim değiştiren kahraman İmamoğlu, KKTC'nin tanınması gerektiğini söylüyor ve düşünüyor. Ak Parti'den 2002 yılından beridir tek bir kez bile duymadığımız bu "tanınma" politikası CHP'nin ağzında şu anda.

Evet Pazar günü İstanbul'da öyle ya da böyle mevsim yerli yerine oturacak da, dediğim gibi bizim meteoroloji uzmanları ne yapacak onu merak ederim.

Alakası yok belki ama bu yazıyı yazarken, mevsim diye diye dilime BDH'nin seçim şarkısı olan Acar Akalın'ın olduğunu bildiğim muhteşem "Mevsimi geldi artık" şarkısı dolandı. Kıbrıs'ta çözüm için uğraşanların AK Parti ve Erdoğan'a taptığı günlerden bir şarkı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.