×
banner
banner
banner
Ana Sayfa MEHMETÇİK
banner
Mehmetçik Belediyesi ile DEV-İŞ arasında TİS imzalandı

Mehmetçik Belediyesi ile DEV-İŞ arasında TİS imzalandı

Giriş Tarihi: 18/04/2018
13:38
Mehmetçik Belediyesi ile DEV-İŞ arasında TİS imzalandı
DEV-İŞ'e bağlı Devrimci Genel İş Sendikası ile Mehmetçik Belediyesi arasındaki Toplu İş Sözleşmesi yenilendi.
2018-2019 dönemini kapsayan sözleşmeye Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli ile Devrimci Genel İş Başkanı Ömer Naşit imza attı.

Sözleşmenin yenilenmesi ile birlikte işçilerin sosyal haklarında artış sağlanarak, çalışanların sınıflarına dair iyileştirmeler yapıldı.

SARIÇİZMELİ: "HUZUR VE MUTLULUKLA İMZA ATIYORUM"

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli yaptığı açıklama ile sendikalı olmanın önemine vurgu yaparak şunları kaydetti: "Belediyemiz ve Devrimci Genel İş Sendikası ile 2018-2019 yıllarını kapsayacak Toplu İş Sözleşmesi'ni imzaladık. 2014 yılında göreve geldiğimde personelimin maaş ve özlük hakları ile vermiş olduğum tüm sözleri yerine getirmenin huzur ve mutluluğu ile imzaladığım TİS'in belediyemize ve emekçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum."

NAŞİT: "ÇOK CİDDİ SIKINTILARIN ÜSTESİNDEN GELDİK"

Devrimci Genel İş Başkanı Ömer Naşit çok ciddi sıkıntıların üstesinden geldiklerini ifade ederek şunları söyledi: "4 sene önce burada örgütlendiğimiz zaman, grevden yeni çıkmış bir belediye ve birçok açıdan personelin ciddi sıkıntıların olduğu bir yapı ile karşı karşıyaydık. 4 sene zarfında bugün imzalanan toplu iş sözleşmesi ile birlikte birçok sorunu geride bırakmış oluyoruz. Sorunların çözülmesi Belediye de ki tüm paydaların, başta Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi, Sendikamız, çalışanlarımız tümünün ciddi katkıları ile 4 ay süren grevlerden bugün huzurlu bir belediye yapısına ulaşmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Tüm bu süreçlere katkı koyan herkese çok teşekkür ediyorum."

banner
banner
banner
banner
DİĞER MEHMETÇİK HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD 5.69
GBP 7.32
EUR 6.29
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.