×
banner
banner
banner
Ana Sayfa YENİERENKÖY
banner
Yenierenköy Belediyesi Asbaşkanı: "Marinanın mühürlenmesine kesinlikle karşıyım"

Yenierenköy Belediyesi Asbaşkanı: "Marinanın mühürlenmesine kesinlikle karşıyım"

Giriş Tarihi: 19/04/2019
20:51
Yenierenköy Belediyesi Asbaşkanı: "Marinanın mühürlenmesine kesinlikle karşıyım"
Karpaz Gate Marina'yı mühürleyen Yenierenköy Belediyesi Asbaşkanı ve belediye meclis üyesi Küfi Tulga, marinanın mühürlenmesine 'kesinlikle karşı olduğunu' ve belediye meclisi üyelerinin birçoğunun da kendisiyle aynı fikirde olduğunu söyledi.
Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Yenierenköy Belediyesi Asbaşkanı ve Belediye Meclis üyesi Küfi Tulga, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği yazılı açıklamasında, "Karpaz Gate Marina'nın mühürlenmesine kesinlikle karşıyım. Aynı zamanda diğer belediye meclis üyesi arkadaşlarımın bazılarının da karşı olduğunu biliyorum" dedi.

Belediye başkanının, marinayı mühürleyerek tüm çalışanların işini tehlikeye attığını söyeleyen Tulga, "Biz belediye meclisi olarak böyle bir karar almadığımızı duyururum" ifadelerinde bulundu.

Tulga'nın açıklamaları şöyle:

"Kamuoyuna duyurumdur; Ben Yenierenköy Belediyesi As Başkani. Karpaz Gate Marina'nın mühürlenmesine kesinlikle karşıyım. Bazı belediye meclis üyesi arkadaşlarımın da karşı olduğunu biliyorum. Başkanımız mühürlemiş ve bbütün çalışanların işini tehlikeye atmıştır. Biz Belediye Meclisi olarak böyle bir karar almadığımızı duyuruyorum. Şahsen ben böyle bir olaya karşıyım. Hukuk yoluyla çözülmesi gereken bir davada, başkanın diktatörlüğü ve başa buyruk davranışları nedeniyle rahatsızım. Marinada çalışan tüm arkadaşların sonuna kadar yanındayım. Böyle bir olaya asla imza atmam. Rahatsızlığımı ve bunu böyle yapmamak gerektiğini, usulüyle, bölgemize bu denli faydalı yatırımcı bir firmayı anlaşma yoluna götürmek gerektiğini söylüyorum. Maalesef başkanımız zafiyetimizden yararlanıp, kendi egosu için, makamın verdiği güçle düşünmeden mühürleme yoluna gitti. Bu yanlıştan dönmesini, bölgemize büyük bir zarar vermiş olduğunu kendisine yazılı olarak da söyledim. Marinanın okullarımıza, hastaneye, spor faaliyetlerine yapmış olduğu katkıları göz önünde bulundurup, yargının kararını vermesini beklemeliyiz dedim. Bir çok çalışanımızın mağdur olabilme korkusu içinde olduğunu bildirdim ama maalesef başkanımız kendi bildiğini yapmakta ısrar ediyor."

banner
banner
İLGİLİ HABERLER
banner
banner
DİĞER YENİERENKÖY HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.