×
banner
banner
banner
Ana Sayfa YENİERENKÖY
banner
Karpaz bölgesi yasta: "Yollar yapılmadan hiçbir hükümet yetkilisi bölgemize adım atmasın!"

Karpaz bölgesi yasta: "Yollar yapılmadan hiçbir hükümet yetkilisi bölgemize adım atmasın!"

Giriş Tarihi: 11/09/2019
12:15
Karpaz bölgesi yasta: "Yollar yapılmadan hiçbir hükümet yetkilisi bölgemize adım atmasın!"
İskele - Karpaz yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında Mehmet Akın'ın hayatını kaybetmesi üzerine bölge halkı adeta isyan etti. Yenierenköy Belediye Başkanı Yeşilırmak, "Yollar yapılmadan hiçbir hükümet yetkilisi bölgemize adım atmasın!" diyerek tepki gösterdi.
Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Dün akşam İskele – Karpaz Anayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında, Yeşilköy'de sakin Mehmet Akın'ın hayatını kaybetmesi, bölge halkını yasa boğdu.

Bölge halkı, sosyal medya profil fotoğraflarını siyaha bürüdü, kazanın yaşandığı yolla ilgili tepki içeren paylaşımlar gerçekleştirdi.

Bir süre önce, devletten 'üvey evlat' muamelesi gördükleri gerekçesiyle başkaldırma kararı alan Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak liderliğindeki halk, sorunlarına dikkat çekmek amacıyla Ziyamet bölgesinden; Lefkoşa'ya yürüme kararı almış, taleplerini içeren 9 maddelik muhtıra yayınlamıştı.

9 maddelik muhtırada, yol sorununa da dikkat çekilmişti.

Düzenlenen eylemden yaklaşık 40 gün sonra, üzerine eylem yapılan yolda, bölgenin sevilen isimlerinden Mehmet Akın'ın hayatını kaybetmesi, bölgeliyi adeta isyan ettirdi.

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunarak, hükümete tepki gösterdi.

"Sayın Başbakan Ersin Tartar ve Sayın Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay artık bu yolları yapmak için neyi bekliyorsunuz?" diye soran Yeşilırmak, "Toplu ölüm mü olması gerekir? Siz hiç çaresizlik içinde sabaha kadar cenaze evinde oturdunuz mu? Bu kadar acizlik olur mu? Bu kadar rahatlık olur mu?" sözleriyle adeta isyan etti.

İskele – Karpaz yolunda ölen her vatandaşın ahını, hükümet yetkililerinin aldığını belirten Yeşilırmak, "Bundan sonra bu yollar yapılmadan hiçbir hükümet yetkilisi bölgemize adım atmasın!" uyarısında bulundu.

"Muhalefet de ayakta uyumasın" diyen Yeşilırmak, "Bir Cumhurbaşkanlığı sevdasıdır aldı başını gidiyor! Herkes o koltuğa odaklandı. Uyanın hepiniz... Biz boşuna mı eylem yaptık. Yeter artık. Canımız yanıyor!" şeklinde feryat etti.

banner
banner
İLGİLİ HABERLER
banner
banner
DİĞER YENİERENKÖY HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD 5.69
GBP 7.32
EUR 6.29
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.