Fırat Ataser: "Alsancak bana güvensin"

loading
13 Ağustos, Perşembe
£

9.57

8.65

$

7.33

Fırat Ataser: "Alsancak bana güvensin"

Fırat Ataser: "Alsancak bana güvensin"

Alsancak Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Fırat Ataser, "Alsancaklının hizmete ihtiyacı var. Boş, bomboş sözlere değil. Ben bu hizmeti vereceğim. Alsancaklı bana güvensin ve eğer hizmet istiyorsa beni tercih etsin" dedi.

Fırat Ataser: "Alsancak bana güvensin"
A- A A+

Kıbrıs Postası - Çağdaş Öğüç

"Var olmak için çalışmak, ilkeli bir duruş sergilememiz gerekiyor" diyen Bağımsız Aday Ataser, birçok projesi olduğunu ve bunların büyük çoğunluğunu, ilk döneminde hayata geçireceğini vurguladı.

Alsancak'ın bir "turizm cenneti" olduğunu kaydeden Ataser, bölgenin, inşaatlardan, emlak vergilerinden birçok geliri olduğunu fakat bu gelirin nasıl kullanıldığının ve nereye gittiğinin bilinmediğini ifade ederek, seçmenin dikkatli olması gerektiğine işaret etti.

Alsancak Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Fırat Ataser, Kıbrıs Postası'na neden aday olduğunu ve projelerini açıkladı.

Ataser, doğduğu, büyüdüğü, ekmeğini yediği ve varlığından her daim gurur duyduğu güzel Alsancak için aday olduğunu belirterek, her taşını tek tek bildiği, sevdası ile yoğrulduğu Alsancak için aday olduğunu söyledi.

Alsancak'ın köy hizmeti alır gibi bir bölgeye dönüştüğünü ve kendisinin Alsancak'ı 'köy' kavramından kurtararak, kentsel bir bölgeye çevirmeyi amaçladığını kaydetti ve "Gerek sosyal faaliyetleri, altyapısı ile Alsancak'ı bu durumdan kurtaracağım" dedi.

"Renkler için değil, Alsancak'ın geleceği için oy istiyorum"

Ataser sözlerine şöyle devam etti: "Alsancak'a hizmet için yola çıkarken, sloganımızı ve hedefimizi, "ilkeli siyaset, dürüst yönetim, sağlıklı ve yaşanır bir kent" olarak belirledik. Özellikle günümüzde renklerin siyasete esir olduğunu ve insanımızın şeffaf yönetim arzusunun tavan yaptığını görmekteyiz.

İşte bunun için sizlerden "renkler için değil Alsancak'ın geleceği için" oy istiyorum. Sloganımızda işaret ettiğimiz aslında, bir düşüncenin, bir anlayışın ve bir idealin, toplum hayatına yansıtılması ve hayatla buluşmasıdır."

Birçok projesi olduğunu söyleyen Ataser, ilk dört senede söz verdiği projelerin yüzde 80 ve yukarısını hayata geçireceğini belirtti.

Ataser, "Alsancaklının hizmete ihtiyacı var. Boş sözlere ihtiyacı yoktur. Ben de Alsancak'a bu hizmeti vereceğim. Alsancaklının bana güvenmesini istiyorum" dedi.

Bölgenin en büyük sorunları arasında suyun olduğunu kaydeden Ataser, su sorunu ile ilgili bir fizibilite çalışmaları bulunduğunu ve insanların evlerine gidecek bir yolu olmadığını kaydederek, bölge halkının kış aylarında çamur sorunu yaşadıklarını, ancak bu sorunun düzeltilebileceğini kaydetti.

"Alsancak, Kıbrıs'ın turizm cennetidir"

Ataser, sözlerine şöyle devam etti: "Alsancak, Kıbrıs'ın turizm cennetidir. Bölgenin, inşaatlardan, emlak vergilerinden birçok geliri oldu. Bu gelir nasıl kullanıldı ve nereye gitti kimse bilmiyor! Alsancak yüz ölçümü olarak küçüktür. Kendine bağlanan köyler açısından da çok şanslıdır. Köyler hep dip-dibe olduğu için şanslı bir durumdayız aslında. Alsancak'ta hizmet vermek kolaydır çünkü maliyetleri düşüktür. Hiçbir şey sözde kalmayacak. Konuşulanlar günü geldiğinde hizmete dönüşecek. Bunların hizmete dönüşmesi çok da zor değil. İnsanlar artık, boş sözlere inanmasınlar. Bu kadar zaman kandıkları yeter! Artık yeter! Boş sözlerde, kulaklarını kapatsınlar ve doğruyu görüp, ona göre hareket etsinler. Hizmet isterse Alsancaklı beni tercih etsin. İlk 4 senede farkı görecekler. Söz verdiğim projelerle, Belediye hizmetiyle, çalışma sistemiyle, bu farkı göreceklerdir. Çalışma sisteminin bozukluğu belediyeden değil, Başkan'dan kaynaklıdır. En kolayıdır kurtulmak ya da vazgeçmek sorunlardan, esas olan mücadeledir, varlığı için kavga vermektir. Biz Alsancak için bu kavgaya hazırız... Gençliğimizin heyecanını, her alanda farklı deneyimlere sahip olan ekibimizin tecrübesi ile buluşturarak, Alsancak'a hizmet için bu yola baş koyduk."

"Yapay şelale ile bölge canlanacak"

Alsancak Belediyesi'ne bağlı olan Malatya köyünün en büyük doğal güzelliği olan şelalenin şu anda çalışmadığını söyleyen Ataser, bu konuda bir farkındalık yaratılması gerektiğini belirterek, yapay bir şelale yaparak, şelaleyi tekrardan hayata getirebileceğini ve böylelikle, Malatya köyünü tekrardan canlandırabileceğini kaydetti.

"Ormanlık alan"

Yavuz Çıkarma Plajı'nın karşısında bir ormanlık alan olduğunu hatırlatan Ataser, ormanlık alanın askere ait olduğunu ve bunu talep ederek, ormanlık alanı belediyenin kontrolü altına sokacaklarını vadetti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer ALSANCAK Haberleri