×
banner
banner
banner
Ana Sayfa ALSANCAK
banner
Alsancak'ta insanlık dramı!

Alsancak'ta insanlık dramı!

Giriş Tarihi: 23/01/2019
10:37
Alsancak'ta insanlık dramı!
Alsancak'ta bir insanlık dramı yaşanıyor...
Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Alsancak'ta adeta çöplüğe dönen bir evde, soğuk havaya rağmen kapısız ve penceresiz bir şekilde yaşam mücadelesi veren vatandaşın görüntüleri yürek burktu.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, çöplerle dolu bir evde tek başına yaşam mücadelesi veren kişinin harabeye dönen evinde tuvaletin de kullanılmaz durumda olduğu görülüyor.

Hijyen koşullardan oldukça uzak bir ortamda yaşamını sürdürmeye çalışan kişinin yıllardır aynı vaziyette olduğu söyleniyor.

Erol Cansec adlı kişinin fotoğraflarla birlikte insanlık dramını ortaya koyduğu paylaşımında, yetkililere de şöyle seslendi:

"KKTC'nin sosyal bir devlet olduğunu iddia eden birçok siyasetçiye sesleniyorum. Gördüğünüz bu kişi Alsancak'ta uzun yıllardır kapısı, penceresi olmadan yaşıyor. Bu şekilde yaşamayı haketmiyor. Bu ülkede her doğan kişi bu devletin sorumluluğunda ise ki sosyal devletcilik bunu temin eder. Onun da sıcak bir eve, sıcak bir yatağa, sıcak bir duşa ihtiyacı vardır. Onun da bizler ve sizler gibi düzgün bir hayata ihtiyacı var."

İşte yürek burkan o görüntüler...

banner
banner
banner
banner
DİĞER ALSANCAK HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.