×
banner
banner
banner
Ana Sayfa ALSANCAK
banner
Alsancak Belediyesi, dere ıslah çalışmalarına hız verdi

Alsancak Belediyesi, dere ıslah çalışmalarına hız verdi

Giriş Tarihi: 20/08/2019
16:10
Alsancak Belediyesi, dere ıslah çalışmalarına hız verdi
Alsancak bölgesinde dere ıslah çalışmalarına hız verildi... Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, konuyla ilgili Girne Postası'na bilgiler verdi...
Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, belediyenin yürüttüğü dere ıslah çalışmaları hakkında Girne Postası'na konuştu.

Sel riskini ve taşkın hasarlarını en aza indirgemek için dere temizliklerinin gerçekleştirdiklerini aktaran Ataser, çalışmaların Eylül ayının sonuna kadar tamamlanmasını hedeflediklerini bildirdi.

Geçtiğimiz yıl yaşanan sel felaketine işaret eden Ataser, yağışlar nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara ve taşkınların önüne geçmek amacıyla kış sezonu öncesinde dere temizlik ve ıslah çalışmalarına hız verdiklerini aktardı.

6 DERE ISLAH EDİLİYOR

Alsancak bölgesinde ıslah edilmesi gereken 6 derenin bulunduğunu söyleyen Ataser, 2 derenin temizlik çalışmalarının tamamlandığını bildirdi. "Dereleri ıslah etmek için yoğun bir çalışma içindeyiz" diyen Ataser, "Alsancak merkezinde bulunan dere ıslahı ve temizliği için gerekli ekip ve ekipmanlarla çalışmalarımız sürüyor. Ankara Caddesi ve Şht. Türker Sokak'ta bulunan derelere müdahale ediyoruz. Hedefimiz tüm derelerdeki ıslah çalışmalarını Eylül ayının sonuna kadar bitirmektir" diye konuştu.

Kış sezonu öncesinde mevcut çalışmaların tamamlanacağına değinen Ataser, "Geçen yıl yaşadığımız felaketi bu kış döneminde yaşamak istemiyoruz. Amacımız vatandaşların mağdur olmamasıdır. Aşırı yağışlar nedeniyle bölge halkımız çok sıkıntı çekti. Bu nedenle kış sezonu öncesinde çalışmalarımızı tamamlamak için gayret gösteriyoruz" dedi.

Geçtiğimiz yıl aşırı yağışlar nedeniyle Alsancak'ın Milos ve Maltepe bölgelerinde ciddi sıkıntılar yaşandığını hatırlatan Ataser, "O bölgelerde şiddetli yağışlar nedeniyle evleri su basıyordu. Sorunun büyük bir kısmını çözdük" ifadelerini kullandı.

"BİZE ENGEL OLMASINLAR YETER"

Derelerdeki sıkıntıları çözmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini bildiren Ataser, çalışmaların belediyenin öz kaynaklarından karşılandığını söyledi. Derelerin Su Dairesi ve Kaymakamlığa bağlı olduğunu ifade eden Ataser, "Merkez hükümetimizden beklenti içinde olmadan dere ıslah çalışmalarını kendimiz yürütüyoruz. Tek beklentimiz bize engel olmasınlar yeter. Çünkü bu süreci hızlıca atlatmak istiyoruz. Alsancak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" dedi.

banner
banner
banner
banner
DİĞER ALSANCAK HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.