Ataser: "Kızılay, paketlerin dağıtımında belediye, muhtarlıkları devre dışı bıraktı"

loading
28 Mayıs, Perşembe
£

8.32

7.47

$

6.79

Ataser: “Kızılay, yardım paketlerinin dağıtımında belediye, muhtarlıkları devre dışı bıraktı”

Ataser: “Kızılay, paketlerin dağıtımında belediye, muhtarlıkları devre dışı bıraktı”

Alsancak Belediye Başkanı Ataser, “Kızılay, derneklerle birlikte yardım paketi dağıtıyor. Belediyeler ve muhtarlıkların devre dışı bırakılması suiistimaller yaşanmasına sebep olacak” açıklamasını yaptı.

Ataser: “Kızılay, paketlerin dağıtımında belediye, muhtarlıkları devre dışı bıraktı”
banner
A- A A+

Kıbrıs Postası - BURCU ECE YILMAZ

Alsancak Belediye Başkanı Ataser, yardım paketlerinin dağıtımında belediye ve muhtarlıkların devre dışı bırakıldığını belirterek, “Kızılay, derneklerle birlikte yardım paketi dağıtıyor. Belediyeler ve muhtarlıkların devre dışı bırakılması suiistimaller yaşanmasına sebep olacak. Bu yanlış bir uygulamadır” ifadeleriyle uygulamaya tepki gösterdi.

Girne Postası’na konuşan Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan yardım paketlerinin dağıtımında belediye ve muhtarlıkların devre dışı bırakıldığını söyledi.

Kızılay’ın, derneklerle birlikte yardım paketi dağıtacağını ifade eden Ataser, uygulamanın yanlış olduğunu vurguladı.

Kızılay’ın muhtarlardan bölgedeki ihtiyaç sahibi kişilerin listesini aldığını kaydeden Ataser, “Listedeki kişilere dernek ve kuruluşlarla yardım paketi dağıtılacakmış. Belediye ve muhtarlıklar nasıl es geçilir?” diye konuştu.

“SUİSTİMALLER YAŞANACAK”

Belediye ve muhtarlıkların, ihtiyaç sahipleri kişileri, adreslerini ve ulaştırılan paketlerle ilgili detaylara hakim olduğunu kaydeden Ataser, “Belediye esas ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için bu işi sıkı tutuyordu.

Kızılay’ın uygulamasıyla aynı yere iki kez yardım yapılabilir. Suiistimaller yaşanacak. Bu şekilde dağıtım hiç kolay olmayacak” dedi.

Alsancak bölgesi muhtarlarının da uygulamadan rahatsız olduğunu dile getiren Ataser, “Belediye ve muhtarlıkların devre dışı bırakılması büyük yanlıştır” ifadelerini kullandı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer ALSANCAK Haberleri