LAPTA
okuma süresi: 5 dak.

Karşıyaka Muhtarı Pelit: "Koronavirüs mü yoksa siyaset mi daha tehlikeli?"

Karşıyaka Muhtarı Pelit: "Koronavirüs mü yoksa siyaset mi daha tehlikeli?"

Karşıyaka Muhtarı Ahmet Pelit, "Koronavirüs mü siyaset virüsü mü daha tehlikeli?" başlıklı paylaşımında, Kızılay yardımlarının gelmediğini öne sürerek, "Partiler ise kendi yandaşlarını gördü, gerisini görmedi" dedi. 

Yayın Tarihi: 18/04/20 10:30
okuma süresi: 5 dak.
Karşıyaka Muhtarı Pelit: "Koronavirüs mü yoksa siyaset mi daha tehlikeli?"
Sosyal Medya
A- A A+

Karşıyaka Muhtarı Ahmet Pelit, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüs salgınının toplumsal dayanışma becerisinin önemini tekrar ortaya koyduğuna vurgu yaparak, "Bu konuda ne denli bir savaş verdiğimiz her geçen gün biraz daha soru işaretleri uyandırıyor" dedi.

Bireysel dayanışma katkısı önde görünürken, kurumsal ve temelde de siyasi alanda konunun içler acısı olduğunu söyleyen Pelit, "Bölgedeki ihtiyaçları karşılamaya cücümüz yetmeyince kurumlara baş vurmaya başladık. Ne olduysa ondan sonra oldu" ifadelerini kullandı.

"KIZILAY'DAN TEK BİR YARDIM PAKETİ GİTMEDİ"

Kızılay'ın liste istediğini belirten Pelit, "Günlerce oyalandık kimseye tek bir yardım paketi gitmedi. Partiler geldi kendi yandaşlarını gördü, gerisini görmedi" sözleriyle sitem etti.

Karşıyaka muhtarlığının tüm vatandaşların ihtiyaçlarına göre eşit yardım görmesini sağlamaya çalıştığını söyleyen Pelit, "Üstelik tüm iş gücünü ortaya koyarak, yardım paketi ulaştırmaya çalışırken siyaset isim listesi ve telefon numaraları istemek dışında bir şey yapmıyor. Aksine virüs gibi bir birlikteliği, çabayı da engelleyip kaos yaratıyor" dedi.

"BÖYLE GİDERSE SİYASET VİRÜSÜNE YENİK DÜŞECEĞİZ"

"Salgının dayattığı toplumsal dayanışma sınavını bu şekilde devam edersek bayağı kötü bir notla ve ilerde daha acı reçeteleri olacak faturalarla bitireceğiz" diyen Pelit, "Gelin Karşıyakam koordine olalım. Ben, sen, benim ve senin günün yok artık aksi taktirde siyaset virüsüne yenik düşeceğiz" ifadelerini kullandı.

Pelit'in paylaşımı şöyle:

"CORONA VİRÜSÜ MÜ SİYASET VİRÜSÜ MÜ DAHA TEHLİKELİ?

 Covid-19 salgınından beri bilim en zorlu savaşlarından birini veriyor. KKTC’de bilim kuralları ellerindeki olanaklar çerçevesinde bu savaşta yerini aldı. Eğrisiyle doğrusuyla savaşıyorlar. Buraya dek her şey olağan ama bunun dışında corona bir savaşı daha çıkardı önümüze. Toplumsal dayanışma becerisi işte bu konuda ne denli bir savaş verdiğimiz her geçen gün biraz daha soru işaretleri uyandırıyor! Vatandaş boyutunda bakıldığında bireysel dayanışma katkısı önde görünürken esas olarak kurumsal ve temelde de siyasi alanda konu içler acısı. Konuyu uzatmadan özetleyeyim. Karşıyaka muhtarlığı olarak ilk günden itibaren bölgedeki ihtiyaç listesini Belediyemizle saptadık. Önce çevrenin, eşin ve dostun katkılarıyla yardım paketleri dağıttık. Gücümüz yetmeyince kurumlara baş vurmaya başladık ne olduysa ondan sonra oldu.

 1)Kızılay liste istedi döndü kimlik numarası ve telefon numarası adres ve birçoğu, günlerce oyalandık kimseye tek bir yardım paketi gitmedi!

 2)Partiler geldi kendi yandaşlarını gördü, gerisini görmedi(Kimle lololo okumasın)

 Virüs devam ediyor insanlar hala evde, muhtaç olan hala muhtaç. Muhtarlığımız kendi bünyesinde yardım aramıyor. Tüm vatandaşların ihtiyaçlarına göre eşit yardım görmesini sağlamaya çalışıyor, üstelik tüm iş gücünü ortaya koyarak yardım paketi ulaştırmaya çalışırken siyaset isim listesi ve telefon numaraları istemek dışında bir şey yapmıyor. Aksine virüs gibi bir birlikteliği, çabayı da engelleyip kaos yaratıyor. Corona virüsünü şu ve bu şekilde yeneceğiz. Ama bugün bu salgının dayattığı toplumsal dayanışma sınavını bu şekilde devam edersek bayağı kötü bir notla ve ilerde daha acı reçeteleri olacak faturalarla bitireceğiz. Gelin Karşıyaka’m koordine olalım. Ben, sen, benim ve senin günün yok artık aksi taktirde siyaset virüsüne yenik düşeceğiz.

 Haydi Karşıyam birlikte olalım

Biz bize yeteriz

Karşıyaka Muhtarı Ahmet Pelit"

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör