×
banner
banner
banner
Ana Sayfa VADİLİ
banner
Kurban Bayramı'nda kaçak et stokları polis engeline takıldı, imha edildi

Kurban Bayramı'nda kaçak et stokları polis engeline takıldı, imha edildi

Giriş Tarihi: 19/08/2018
09:00
Kurban Bayramı'nda kaçak et stokları polis engeline takıldı, imha edildi
Vadili'de bir ambarda yaklaşık 1 buçuk ton kaçak et tespit edildi, Vadili'de kasaplık yapan 3 kişi ile söz konusu etleri kaçak olarak getiren Beyarmudulu 1 kişi tutuklandı. Gümrük Dairesi'nin kestiği cezayı ödeyen şahıslar serbest kaldı.

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Et fiyatlarındaki artışın yanı sıra ülkedeki ekonomik krizin yol açtığı düşük alım gücü Kurban Bayramı öncesinde et kaçakçılarını ve Vadili'de bulunan eti ucuza mal etmek isteyen kasapları faaliyete geçirdi.

Polis Genel Müdürlüğü'ne bağlı Özel Soruşturma ekibi önceki akşam Vadili'de bulunan bir ambarda düzenlediği operasyonda bin 490 kilo kaçak et ele geçirdi.

Etlere polis ekipleri tarafından el konulurken, polis ekipleri Vadili'de kasaplık yapan Fırat Kasap, Murat Kasap ve Hasan Kasap'ı tutukladı. Yürütülen soruşturma kapsamında söz konusu etleri Güney Kıbrıs'tan alarak Beyarmudu'ndan gümrük bedeli ödenmeden ülkeye ithal ettiği tespit edilen Yaşar Tan' da tutuklandı. Zanlılar Gümrük Dairesi'nin değer tespiti üzerinden belirlediği 185 bin TL'lik cezayı ödemesinin ardından dün serbest bırakıldı.

Donmuş dana ve koyun etleri imha edildi

Yürütülen soruşturma kapsamında yaklaşık 1 buçuk ton kaçak etlerin Temmuz ve 17 Ağustos 2018 tarihleri arasında ithal ve tasarruf edildiği ortaya çıktı. Pick-up araç arkasında buzluksuz araç ile Güney'den Kuzey'e ithal edilen etlerin muhtelif parçalarda dana ve kuzu eti olduğu belirlendi. Polis operasyonunda 1 adet de muhtemelen sahte olduğu düşünülen mühür ele geçirildi. Polis ekipleri tarafından önceki akşam sayımı yapılarak ayrıştırılan dana ve koyun etleri Akdoğan Belediyesi'ne ait van araca yüklenerek dün açılan çukura gömülüp imha edildi.

banner
banner
banner
banner
DİĞER VADİLİ HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.