×
banner
banner
banner
Ana Sayfa GEÇİTKALE
banner
Bakan Özyiğit, Geçitkale İlkokulu ile Geçitkale Cumhuriyet Lisesi'ni ziyaret etti

Bakan Özyiğit, Geçitkale İlkokulu ile Geçitkale Cumhuriyet Lisesi'ni ziyaret etti

Giriş Tarihi: 23/03/2019
10:42
Bakan Özyiğit, Geçitkale İlkokulu ile Geçitkale Cumhuriyet Lisesi'ni ziyaret etti
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, eğitimde günü birlik politikalar yerine kalıcı bir devlet politikası oluşturmakta kararlı olduklarını, bu bağlamda tüm paydaşlarla birlikte çalışarak eğitimi yeniden yapılandıracaklarını vurguladı. Özyiğit, "Tek amacımız donanımlı, her alanda rekabet edebilen çocuklar yetiştirmektir" dedi.
Bakan Özyiğit, okul ziyaretleri kapsamındadün Geçitkale İlkokulu ve Geçitkale Cumhuriyet Lisesi'ni ziyaret etti. Okul ziyaretleri öncesinde Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş'ı ziyaret eden Özyiğit, Öztaş'la birlikte bölge okullarını gezdi. Özyiğit'e ziyaretleri sırasında İlköğretim Dairesi Müdürü İlkşen Varoğlu Atik, Özel Kalem Müdürü Kemal Burgaç ile Bakanlık İnşaat Birimi Amiri Tankut Rıfkı da eşlik etti.

Ziyaretlerinde öğretmen ve idarecilerin görüşlerini alma fırsatı yakaladıklarını, eğitim adına yapılan çalışmalar ile projeler hakkında da bilgi verdiklerini ifade eden Özyiğit, ayrıca altyapı anlamında yaşanan bazı sorunlarıve eksiklikleri de yerinde görme şansı bulduklarını belirtti. Bölge okullarındaki genç ve dinamik öğretmen kadrosunun eğitim adına ciddi bir uğraş verdiğini kaydeden Özyiğit, hem onlara daha iyi olanaklar sunmak, hem de eğitim kalitesini daha da artırmak adına yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

Önümüzdeki eğitim yılının en az sorunla aşılması adına ciddi bir çalışma yürüttüklerini, ders kitapları konusunda sıkıntı yaşanmaması adına gereken önlemleri aldıklarını belirten Özyiğit, öğretmen nakil tüzüğü ile disiplin ve yükselme tüzüğünü de daha ideal bir yapıya kavuşturacaklarına dikkat çekti.

Bakan Özyiğit Kolejlere Giriş Sınavları'nın kaldırılmayacağını ancak ezberci eğitim sistemi ve yarışmacı sınavların yerine ölçme ve değerlendirme sistemini geliştirerek, öğrencilerin başarısını motive edecek ve ödüllendirecek, ilgi ve becerilerini açığa çıkarmasını sağlayacak bir yöntem ve sistem üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

GEÇİTKALE BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Geçitkale Belediyesini ziyaretinde ise Başkan Öztaş'tan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Özyiğit, yerel yönetimlerle sürekli diyalog halinde olduklarını ve okullarda yaşanan sorunların çözümü yönünde işbirliği yaptıklarını belirtti.

banner
banner
banner
banner
DİĞER GEÇİTKALE HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.