Boğaz Piknik Alanı ihalesi iptal edildi

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.44

7.59

$

6.84

Boğaz Piknik Alanı ihalesi iptal edildi

Boğaz Piknik Alanı ihalesi iptal edildi

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sami Dayıoğlu, bakanlığa bağlı Boğaz Piknik Alanı'nın bir önceki dönemde Orman Dairesi Müdürlüğü tarafından "22.05.2013 tarihinden 21.05.2018 tarihine kadar ihaleye çıkılmaksızın kiralama yöntemine gidildiğini belirterek, bu ihalenin iptal edildiğini duyurdu.

Boğaz Piknik Alanı ihalesi iptal edildi
banner
A- A A+

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sami Dayıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlıklara bağlı Dairelerin kiralama işlemlerinin Devlet İhale Tüzüğü kuralları uyarınca yapılması gerektiğini, sadece şahsa münhasır değil, ilan yolu ile tüm halkın bilgisine sunulduktan sonra verilecek tekliflerin değerlendirilmesi sonucunda gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

Bakan Dayıoğlu, Anayasa uyarınca da devlet organları ve yönetim makamlarının, bütün işlemlerinde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmesi gerektiğini, ayrıcalık yapmamak zorunda olunduğunu anımsattı.

Bir önceki dönemde, belirtilen yasal mevzuatlar dikkate alınarak yapılması gereken söz konusu kiralama işleminin ilan edilmeden ve/veya halkın bilgisine getirilmeden sadece şahsa münhasır şekilde kiralandığını anlatan Dayıoğlu, konu kira sözleşmesinin tüm yasal haklara halel gelmeksizin tek taraflı olarak fesh edildiğinin kiralayan şahsa da tebliğ edildiğini vurguladı.

AYNI ŞAHIS YENİDEN BAŞVURABİLİR

Dayıoğlu, kamu vicdanını rahatlatmak amacıyla yasal mevzuat çerçevesinde ilan edilerek halkın bilgisine getirildikten sonra verilecek teklifler çerçevesinde ihale yolu ile yapılacak olan kiralama işlemine sözleşmesi iptal edilen şahsın da teklif vererek kiralama isteğini yenileyebileceğini vurguladı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer DOĞA ve ÇEVRE Haberleri