×
banner
banner
banner
Ana Sayfa DOĞA ve ÇEVRE
banner
Küresel ısınmaya karşı bir vatandaş inisiyatifi de Kuzey'den: "Kıbrıs'a 300 bin Ağaç"

Küresel ısınmaya karşı bir vatandaş inisiyatifi de Kuzey'den: "Kıbrıs'a 300 bin Ağaç"

Giriş Tarihi: 15/08/2019
12:50
Küresel ısınmaya karşı bir vatandaş inisiyatifi de Kuzey'den: "Kıbrıs'a 300 bin Ağaç"
Küresel ısınmaya karşı Kıbrıs'ın güneyinde faaliyet gösteren "Lefkoşa'ya 300 bin Ağaç" isimli vatandaş inisiyatifinin 'ağaç dikme seferberliği ilan etmesi' konusunda harekete geçme kararı alması sonrası, Kuzey'de de hareketlenme yaşandı, 'Kıbrıs'a 300 bin Ağaç' isimli bir vatandaş inisiyatifi kuruldu.
Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Kıbrıs'ın güneyinde faaliyet gösteren 'Lefkoşa'ya 300 Bin Ağaç' (300.000 Trees in Nicosia) isimli vatandaş inisiyatifinin 2019 sonbaharında büyük bir ağaç dikme seferberliği için harekete geçmesi üzerine, bu kez de adanın kuzeyinde 'Kıbrıs'a 300 Bin Ağaç' isimli bir vatandaş inisiyatifi kuruldu.

Facebook'ta açılan vatandaş inisiyatifi sayfası, ilk 1 saatte 179 beğeni aldı, 180 de takipçi kazandı.

Yeni açılan sayfada henüz atılacak adımlara ilişkin bir açıklama yok fakat kısa bir sürede birçok sosyal medya kullanıcısının desteğini arkasına aldığı gözlemleniyor.

Güney'deki vatandaş inisiyatifi, Kıbrıs Adası'nın ve özellikle Lefkoşa civarındaki ovaların küresel ısınmanın etkilerine maruz kaldığına, bilimsel analizlerin, artan ısı nedeniyle Kıbrıs'ın çölleşme süreci içerisine girdiğini gösterdiğine dikkat çekmişti.

Rum basınında yer alan haberlere göre adı geçen inisiyatif, 2019 sonbaharında büyük bir ağaç dikme seferberliği için Rum makamlarını, yerel yönetimi, Orman Dairesi'ni, eğitim kurumları ve diğerlerini harekete geçirmek amacıyla sosyal medya üzerinden eyleme geçeceğini duyurmuştu.

banner
banner
İLGİLİ HABERLER
banner
banner
DİĞER DOĞA ve ÇEVRE HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.