×
banner
banner
banner
Ana Sayfa KİŞİSEL BAKIM
banner
Hasta bir burundan kurtulmanın yolları

Hasta bir burundan kurtulmanın yolları

Giriş Tarihi: 08/08/2017
16:54
Hasta bir burundan kurtulmanın yolları
Hasta veya dolu bir burun hem günlük yaşantınızı hem de sizi olumsuz yönde etkiler. Ancak burundan kaynaklı ağrılarından ve hastalıklardan basit yöntemlerle kurtulmak mümkün. İşte size birkaç ipucu...
Hasta veya dolu bir burun hem günlük yaşantınızı hem de sizi olumsuz yönde etkiler. Ancak burundan kaynaklı ağrılarından ve hastalıklardan basit yöntemlerle kurtulmak mümkün. İşte size birkaç ipucu:

SİNÜSLERE MASAJ YAPIN

Burnunuzun çevresine 1-2 dakika boyunca dairesel hareketlerle masaj yapın. Orta parmağınızı hafifçe bastırın. Bu işlem, sinüslerin açılmasına yardımcı olur.

İKİ KAŞINIZIN ARASINA MASAJ YAPIN

İki kaşınızın arasına nazikçe, bir dakika boyunca masaj yapın. Bu masaj burun mukozasını etkiler, Sinüslerin kuruluğunu ve iltihaplanmasını önler, frontal sinüslerde basıncı düşürür.

BURUN KÖPRÜSÜNÜ ISITIN

Sıcak bir bez parçası alın ve burnunuzun üstüne koyun. Bezin aşırı sıcak olmamasına, normal bir ısıda olmasına dikkat edin. Isı, mukusu daha sıvı hale getirecektir.

BURUN VE DUDAĞINIZIN ARASINA MASAJ YAPIN

Burun ve dudaklarınızın arasına 2-3 dakika boyunca masaj yapın. Bu uygulamayı burnunuzdaki şişmeyi önleyecektir.

HAVA TEMİZLEYİCİLERDEN KULLANIN

Havadaki nem, % 40'dan az olduğunda burundaki mukus kurur ve solunum engellenir. Zaten çok fazla mukus varsa ve nem oranı düşükse, ciddi bakteri komplikasyonları gelişebilir. Bu nedenle hava temizleyicilerden kullanabilirsiniz. Optimum nem içeriği % 40 ila % 60 arasında olmalıdır.

BURUN AKINTINIZIN NEDENİ ALERJİK İSE; SPOR YAPIN

Kalp atış hızınızın artması ve vücudunuzun ısınması, burun mukusunun akışkanlaşması üzerinde iyi bir etkiye sahiptir. Alerjik rinit ile baş edebilmek için 15 dakikalık fiziksel aktivite yeterlidir.

banner
banner
banner
banner
DİĞER KİŞİSEL BAKIM HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.