×
banner
banner
banner
Ana Sayfa KİŞİSEL BAKIM
banner
Maskara sürerken sıklıkla yapılan hatalar

Maskara sürerken sıklıkla yapılan hatalar

Giriş Tarihi: 05/04/2018
15:07
Maskara sürerken sıklıkla yapılan hatalar
Maskara kusursuz bir makyajın vazgeçilmez unsurudur. Maskara sürmek kolay görünen bir iş gibi görünse de aslında sürerken sıklıkla hatalara bulaştığımız oluyor.

Maskara sürerken yapılan bu hataları bir araya getirdik...

MASKARA FIRÇASINI SOKUP ÇIKARMAK

En sık yapılan hatalardan biri olan sürekli maskara fırçasını sokup çıkarma işlemidir. Bu işlem sırasında maskara tüpünün içine hava girmesine olanak sağlamış oluyor ve bu durumda maskaranız daha hızlı bir şekilde kurumuş oluyor.

FIRÇADAKI FAZLALIKLARI ATMAMAK

Fırçayı çıkardığımız gibi hemen gözümüze sürmemeliyiz. Öncelikle fırçadaki fazlalık oranına bakmalı ve çözüm olarak tüpün kenarına sürterek fazlasını tüpe aktarabilirsiniz. Bu silme işlemini bir kağıt mendil yardımıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

YANLIŞ NOKTADAN BAŞLAMAK

Maskara fırçası genellikle yan tutulur ancak bu başlı başına bir hatadır. Kirpik diplerine uygulanan maskara işlemine başlarken her zaman alt kirpiklerden başlamalısınız. Bu sayede maskaranın bulaşması biraz daha engellenmiş olacaktır.

KIRPIK KIVIRICIYI YANLIŞ KULLANMAK

Kirpik kıvırıcılarını yanlış uygulamanın bir yolu da maskara sürdükten sonra kıvırma işlemine geçilmesidir. Ancak bu hata size kirpiklerinizi bile kaybettirebilecek kadar önemli bir detaydır. Maskara işlemine başlamadan önce kirpik kıvırıcılarını kullanmalıyız.

MASKARA SÜRERKEN DOĞRU YERE BAKMAMAK

Maskara uygularken genellikle kafa aşağı yöne eğilir ya da çene havaya kaldırılarak işlem gerçekleştirilmeye çalışılır. Doğru bir uygulama için alt kirpiklerde yukarı ve üst kirpiklerde de aşağı yönde bakmamız gerekmektedir.

YAĞLI GÖZ KAPAĞINA BAZ SÜRMEMEK

Maskara ıslak olduğu durumlarda göz kapaklarınıza bulaşabilir. Uzun kirpiklere sahip kadınların temel sorunu olan göz kapaklarına bulaşan maskaralara çözüm olarak bir baz yardımıyla lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

KIRPIKLERINIZE UYGUN MASKARA KULLANMAMAK

Her maskaranın kendine göre bir kullanım özelliği bulunmaktadır. Dolgunlaştıranlar, kıvıranlar ve kirpikleri uzatan maskaralar gibi değişik kullanımlar için adlandırılan makyaj ürünleri de bulunmaktadır. Tüm bu özelliklere aynı zamanda erişmek istiyorsanız çözümü bir maskarayı sürüp kurumasını bekledikten sonra diğer bir maskarayla üzerinden geçmektir.

MASKARAYI GÜÇLÜKLE TAZELEMEK

Maskara gün içerisinde defalarca tazeleyebileceğiniz bir ürün değildir. Tazelenmesine gerek duymayacağınız suya dayanıklı ve kaliteli maskaralar tercih edebilirsiniz.

banner
banner
banner
banner
DİĞER KİŞİSEL BAKIM HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD 5.68
GBP 7.34
EUR 6.30
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.