×
banner
banner
banner
Ana Sayfa KİŞİSEL BAKIM
banner
Kadınlar ve erkeklerin cinsel ilişkiye yaklaşımlarının farklı olmasının 5 nedeni

Kadınlar ve erkeklerin cinsel ilişkiye yaklaşımlarının farklı olmasının 5 nedeni

Giriş Tarihi: 17/08/2018
15:40
Kadınlar ve erkeklerin cinsel ilişkiye yaklaşımlarının farklı olmasının 5 nedeni
Kadınlar ve erkekler cinsel ilişkiye çok farklı taraflardan bakabilirler.

Heteroseksüel bir cinsel ilişki sonrası erkek, genel olarak yakınlaşmayı fazla tercih etmeyerek, partneriyle fazla ilgilenmeyebilir. Fakat bir kadın için bu durum biraz farklılık gösterebilir. Çoğu cinsel ilişki, erkeğin beklediği karşılığı verebilir belki ama kadınlar her cinsel ilişkinin ardından tatminlik hissini yaşayamayabilir. Sizler için buna benzer 5 nedeni sıraladık:

1-) Kadınlar birden fazla orgazm olma konusunda daha iyi olmasına rağmen bu, erkekler için imkânsız değildir. Seks terapisti Barbara Keesling'in dediği gibi, eğer kadınsanız ve "bir defa orgazm olabiliyorsanız, birden fazla da orgazm olabilirsiniz." Diğer yandan, ikinci orgazm için erkeklerin genellikle beklemesi gerekir. Çok nadiren birden fazla boşalarak orgazm yaşayabilirler. Bazıları boşalma olmayan erkek orgazmını "gerçek" orgazm olarak kabul etmez ancak, birden fazla boşalmasız orgazm için teknikler mevcuttur (Örneğin, Tantrik seks pratikleri). Erkeklerin birden çok orgazm olması konusunda çok az araştırma vardır. Dünyadaki ereksiyon ilaçları piyasasının değerinin 5 milyar $ olması şaşırtıcıdır.

2-) Erkekler orgazm taklidi yapar — bunu kadınlardan daha sık yaparlar. 2010 yılında cinsel ilişki yaşamış 180 erkek ve 101 kadın üzerinde yapılan bir çalışmada erkeklerin %28'inin ve kadınların %67'sinin daha önce orgazm taklidi yaptıkları ortaya çıktı. Sexual and Relationship Therapy'de yayınlanan bir çalışma ise erkeklerin orgazm taklidi yapmasının en yaygın nedeninin partnerlerinin egosunu artırmak olduğunu gösterdi. Kadınların ise orgazm taklidi yapmalarının en yaygın nedeninin kötü seksi sonlandırmak olduğu belirlendi.

3-) Oral seks orgazm açığını önemli miktarda azaltıyor. Good Vibrations seks oyuncakları mağazasında seksolog ve araştırmacı olan Carol Queen'ın daha önce dediği gibi, kadınların %70'i vajinal seksle nadiren orgazm oluyor veya hiç olmuyor. Her defasında orgazm olan erkeklerin oranı ise %74. Can sıkıcı değil mi? Ancak seks çeşitlerine göre durum değişiyor. 2009 yılında ABD'de 1,931 yetişkin arasında yapılan bir çalışmada erkeklerin %90'ı en son yaşadıkları sekste orgazm olduklarını ifade ederken, bu oran kadınlarda %64. Ancak oral seks dâhil edildiğinde bu rakam kadınlarda %81'e çıkıyor (Bu çalışmaya katılan erkeklerin %92'si, kadınların ise %98'i son cinsel ilişkilerinin karşı cinsle olduğunu söylüyor). Araştırma ayrıca kadınların genel olarak erkeklerden daha az orgazm olduğunu öne sürüyor. Kadınlarla seks yapan kadınlar, erkeklerle seks yapan kadınlardan çok daha fazla orgazm oluyor. Bunun nedeni muhtemelen, sürekli olarak yer değiştirdikleri farklı pozisyonlarla daha fazla meşgul olmalarıdır.

4-) Vajinal seks esnasında kadınların orgazm olması erkeklerden daha uzun sürüyor. Ancak, erkeklerin cinsel ilişkiyle orgazma ulaşma süresi ile kadınların mastürbasyonla orgazm olma süreleri arasında pek bir fark yok. Bir kadının vajinal ilişkiyle kaç dakikada orgazm olacağına dair kesin bir çizgi bulunmamakla birlikte genellikle ortalama 20 dakika olduğu belirtiliyor. Erkekler ise genellikle maça başladıktan sonraki 5 dakika içerisinde doyuma ulaşıyor olup yine Alfred Charles Kinsey tarafından yapılan bir araştırmaya göre bu sürenin, kadınların birbirlerine dokunduklarında orgazma ulaştıkları süreyle neredeyse aynı olduğu bulunmuş. (Tekrar belirtelim, bunun için "normal" bir kuraldan bahsedilemez, zira sürenin kısa veya uzun olması tamamen size bağlı).

5-) Kadınlar, her iki cinsten insanlarla fantezi kurduklarında uyarılabiliyor (ancak, bu durum cinsel yönelimlerinin söylediklerinden farklı olduğu anlamına gelmiyor). Yapılan araştırmalar, heteroseksüel ve homoseksüel kadınların, kadın-kadın, kadın-erkek ve erkek-erkek ilişkilerinin konu aldığı filmlere benzer fiziksel tepkide bulunduklarını gösterdi. Buna karşın erkeklerdeki uyarım ise cinsel yönelimleriyle sıkı sıkıya bağlı bir durum. Essex Üniversitesi'nin 2015 yılında yaptığı bir çalışmada özellikle eşcinsel olmayan kadınların çekici erkek ve kadın videolarını izleyince cinsel isteklerinin uyandığı belirlenirken eşcinsel olmayan erkeklerin ve eşcinsel kadınların sadece çekici buldukları cinsin videolarını izleyince cinsel isteklerinin uyandığı belirlenmiştir. (Bu araştırma, adeta kadınların "asla heteroseksüel" olmadığının bir kanıtı niteliğinde, ancak cinsel yönelim, ne kadar kızıştığınızdan çok daha farklı bir boyutta ele alınabilir). Görünen o ki cinsel olarak uyarılıp uyarılmayacaklarını belirlemede, insanların cinsiyetinden ziyade kadınların fantezileri daha etkin rol oynuyor. Araştırmalar neticesinde, örneğin çıplak bir erkeğe bakmanın, kadınların birçoğunu harekete geçirmede yeterli olmadığı gösteriliyor.

banner
banner
banner
banner
DİĞER KİŞİSEL BAKIM HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.