ABD Gıda ve İlaç Dairesi, IQOS'un ABD'de satışına izin verdiğini duyurdu

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.06

8.17

$

6.97

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, IQOS'un ABD'de satışına izin verdiğini duyurdu

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, IQOS'un ABD'de satışına izin verdiğini duyurdu

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA); dünyanın lider uluslararası tütün şirketi Philip Morris International'ın (PMI) tütün ısıtma sistemi olan IQOS'un,kamu sağlığının korunması için uygun olduğunu teyit ederek, ABD'de satışına izin verdi. 30 Nisan'da duyurulan kararla IQOS, FDA tarafından satış izni verilen ilk Tütün Isıtma Sistemi oldu.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, IQOS'un ABD'de satışına izin verdiğini duyurdu
A- A A+
FDA'nın kararına ilişkin süreç; PMI'ın 2017'de yaptığı "pazar öncesi tütün ürünü başvurusu"nun kapsamlı şekilde değerlendirilmesi sonucunda neticelendirildi. İsviçre'de tasarlanmışIQOS, HeatControl™teknolojisi ile, sigaranın aksine tütünü yakmadan, ısıtıyor. FDA tarafından yapılan açıklamada, bilime dayalı titiz incelemeler sonucunda, Dairenin IQOS'un ABD'de satılmasına izin verme nedeninin, diğer değerlendirmelerin yanısıra, bu ürünün bazı toksinleri sigaraya kıyasla daha az veya daha düşük seviyede üretmesi olduğu belirtildi.

FDA'nın duyurusu üzerine konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan, PMI CEO'su André Calantzopoulos şunları söyledi:

"FDA'nın ABD'de IQOS'a izin verme kararı, sigara tüketicisi olan yaklaşık 40 milyon Amerikalı için ileriye dönük önemli bir adımdır. Bazı sigara tüketicileri sigarayı bırakacaktır. Çoğu sigara tüketicisi ise sigarayı bırakmayacaktır. IQOS bu tüketiciler için; sigara kullanımına devam etmek yerine, dumansız bir alternatif sunmaktadır. Sadece iki yıl içinde dünya çapında 7,3 milyon kişi sigarayı bırakarak tamamen IQOS'a geçiş yapmıştır. Bugün FDA'nın verdiği karar, bu fırsatı Amerikalı yetişkin sigara tüketicilerine sunmaktadır. PMI'da hepimiz; sigaraların yerini, gelişmiş teknolojiyi güçlü bilimsel kanıtlarla birleştiren dumansız alternatiflerin almasını sağlamak konusunda kararlıyız. FDA'nın duyurusu bu anlamda tarihi bir adımdır."

PHİLİP MORRİS INTERNATİONAL: DUMANSIZ BİR GELECEK SUNUYOR

Sigaraya alternatif ürün olarak dumansız gelecek sunanIQOS, 31 Mart 2019 itibarıylauluslararası 47 pazarda yer almaktadır. Dünyada yaklaşık 7,3 milyon yetişkin sigara tüketicisi sigarayı tamamen bırakıptütünü yakmadan çok daha düşük bir seviyede ısıtarak bir buhar oluşturan PMI'ın en gelişmiş ürünü IQOS kullanmaya başladı. PMI, dumansız ürünlerinin yetişkin tüketici tercihlerine ve yasal gerekliliklere uymasını sağlamayı amaçlamaktadır. PMI tüm dünyada ortaya koyduğu dumansız gelecek vizyonu için alternatif ürünlerin araştırma, geliştirme ve üretimi, son teknoloji tesisleri ve multidisipliner bilimsel verilerin geliştirilmesine önemli bir kaynak ayırıyor ve pek çok bilimsel çalışma yürütüyor. PMI'ın bu konudaki çalışmaları ile ilgili daha fazla bilgi için, www.pmi.com ve www.pmiscience.com adresleri ziyaret edilebilir.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer YAŞAM Haberleri