×
banner
banner
banner
banner
"Genç Şefler Finalde" liseler arası yemek yarışması büyük finali Perşembe günü yapılacak

"Genç Şefler Finalde" liseler arası yemek yarışması büyük finali Perşembe günü yapılacak

Giriş Tarihi: 16/06/2019
12:11
"Genç Şefler Finalde" liseler arası yemek yarışması büyük finali Perşembe günü yapılacak
Final Üniversitesi, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde, "Genç Şefler Final'de" isimli liselerarası yemek yarışması Büyük Finali, 20 Haziran Perşembe saat 20.30'da BRT 1 HD kanalında canlı yayınlanacak.

Çekimleri Final Üniversitesi Gastronomi Mutfağı'nda gerçekleştirilecek Büyük Final'de Nisan ayından bu yana ön elemeler ile finalist ekipleri belirlenen beş meslek lisesi şampiyon olmak için yarışacak.

Ülkemizden ve Türkiye'den ünlü şeflerden oluşan jüri şampiyonu belirleyecek

Kıbrıs'a ait yemek kültürü ve dünya mutfaklarını tanıtıp aşçılık mesleğini gençlere sevdirmek amacıyla başlatılan yarışmanın Büyük Final'e kadar olan etaplarında Gazimağusa Ticaret Lisesi, Girne Turizm Meslek Lisesi, Güzelyurt Meslek Lisesi, Haydarpaşa Ticaret Lisesi ve Karpaz Meslek Lisesi ekipleri ön elemelerde kendi aralarında yarışmıştı. 20 Haziran Perşembe akşamı yapılacak olan canlı yayında ise her liseden bir ekip şampiyon olmak için birbirinden farklı menüleriyle hünerlerini sergileyecek. Ülkemizin ünlü şeflerinden Selim Yeşilpınar, Ali Damdelen ve Erhan Üçüncüoğlu ile Türkiye'den ünlü şef Hazer Amani büyük finalde jüri üyesi olacak. Yarışma sonunda birinci olan ekip Final Üniversitesi'nde %100 eğitim bursu, Final logolu bıçak seti ve ayrıca BRTK tarafından yemek programı çekimi kazanacak. Final Üniversitesi'nde ikinci olan ekibe %90 eğitim bursu, üçüncü olan ekibe %80 eğitim bursu, dördüncü ve beşinci olan ekiplere ise %70 eğitim bursu verilecek.

Genç Şefler Final'de Büyük Final, sevilen sunucu Ceren Aksu'nun anlatımıyla ekranlara gelecek ve BRT 1 HD'den canlı yayınlanacak.

banner
banner
banner
banner
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.