×
banner
banner
banner
Ana Sayfa GÖZDEN KAÇMAYANLAR
banner
Özersay'dan Akıncı'ya gönderme... "Bu kadar alınganlığa gerek yok"

Özersay'dan Akıncı'ya gönderme... "Bu kadar alınganlığa gerek yok"

Giriş Tarihi: 27/08/2019
16:39
Özersay'dan Akıncı'ya gönderme... "Bu kadar alınganlığa gerek yok"
Özersay'ın dikkat çeken sözleri #gözdenkaçmadı...
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, BRT'de katıldığı programda, Akıncı'nın, Sözcüsü aracılığıyla yapmış olduğu açıklamayı değerlendirdi...

İşte öne çıkan sözleri...

"9 Ağustos'taki liderler görüşmesinin tutanaklarını okudum... Rum Tarafı'nın federal çözüm anlayışında en küçük bir değişiklik yok..."

"Sayın Akıncı da bunu defalarca söylemesine rağmen, neden yeniden bir sürecin başlamasına angaje olunuyor?"

"Basit bir soru sordum... Yanıtı da bellidir... Bu eleştiridir, uyarıdır... Bu ülkenin Dışişleri Bakanı olarak bu uyarıyı yapıyorum... Alınacak, gücenecek bir şey yok..."

"Bu ülkede demokrasi var... Bu ülkede Sivil toplum da, siyasiler de Dışişleri Bakanı da eleştiride bulunabilir... Eğer bulunamaz, "Benden başka biri bu konuyu konuşamaz" diyorsa, bu demokrasi ile bağdaşmaz..."

"Meselelerin özü ile ilgili birisi bir şey söylediği zaman konuyu başka yere çekmenin memlekete yararı olmuyor... Eleştiriye de açık olmak gerekiyor"

"Toplumun dikkatini çekmek için söylenen bir şey için hemen cevap... Bir de ne kadar uygundur acaba? Devletin iki kurumu var... Sözcüsü aracılığıyla bu cevabı vermek... İlginç bir durum... Dikkat çektiğimiz hususa dair bir mesele varsa söylenmeli..."

"Zaten bir süreç başlanmadı deniliyor... Masada konuşulan şey federal bir süreçtir ve 2017'de kaldığı yerden devamdır...Başka bir şey değil..."

"Ben alınganlık yapmam. Devlet meselesinde küsmek, alınmak mağduru oynamak doğru bir yaklaşım değildir. Haftalık olağan görüşmede Sayın Başbakan her zaman olduğu gibi istenilen bilgilendirmeyi yapar zaten"

"Sırf Müzakere etmek için angaje olmayalım... Bu toplum yoruldu... Aynı şeyleri tekrar ederek farklı sonuçlar beklemek mantıklı değil... Yine duvara toslayacağız..."

banner
banner
banner
banner
DİĞER GÖZDEN KAÇMAYANLAR HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.