×
banner
banner
banner
Ana Sayfa GÖZDEN KAÇMAYANLAR
banner
Anastasiadis aktif politikadan ayrılacağını ilan etti...

Anastasiadis aktif politikadan ayrılacağını ilan etti...

Giriş Tarihi: 28/08/2019
14:49
Anastasiadis aktif politikadan ayrılacağını ilan etti...
Rum Başkanın konuşmasında ilginç detay #gözdenkaçmadı
Nikos Anastasiadis, görev süresinin dolmasına yaklaşık üç buçuk yıl kala, bunun Başkanlık makamında bulunduğu son dönemi olduğu mesajını vermek istedi.

Bunun ikinci ve son görev süresi olacağını iddia ettiği bu tezi Başkanlık Seçimi kampanyası sırasında 2018'de ortaya koymuştu.

Dün (27 Ağustos 2019 Salı) Dünya Dış Rumlar Kongresi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada tekrar etti.

Anastasiadis şunları söyledi:

"Sizi temin etmek isterim ki (siyasetten) ayrılma sürecinde bulunan bir siyasetçinin çabası, vatanının daha da çok tehlike altında olduğunu görmek değil, gelecek nesillerin güvence altında olduğunu, ayrıldığı zaman ardında barış içerisinde birlikte yaşamanın garanti edileceği güvenli bir ülke bıraktığını görmektir. Dolayısıyla diyaloğu reddetmek, daha çok da, her yıl Kıbrıs Rum tarafı aleyhine kaydedilen emrivakileri ortadan kaldırmak için harcanması gereken çabayı reddetmeme sebep yok. Bunu çok iyi biliyorum. Ama aynı zamanda garanti edeceği tek şey Kıbrıs Helenizm'ini güvensizliği olacak bir çözümü ileri götürmeyi kabul etmem söz konusu değildir. Bu nedenle birliğe ihtiyaç var, bunun için de bize sadece siyasi açıdan hizmet edebilecek ama ulusal faydamıza olmayacak çeşitli bahaneleri artık bir kenara bırakmamız gerek."

banner
banner
İLGİLİ HABERLER
banner
banner
DİĞER GÖZDEN KAÇMAYANLAR HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.