Yakın Doğu Üniversitesi'nden Yunus Emre enstitüsünü ziyaret

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.11

8.19

$

6.96

Yakın Doğu Üniversitesi'nden Yunus Emre enstitüsünü ziyaret

Yakın Doğu Üniversitesi'nden Yunus Emre enstitüsünü ziyaret

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) heyeti Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etti.

Yakın Doğu Üniversitesi'nden Yunus Emre enstitüsünü ziyaret
A- A A+

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Adana Mersin Temsilcisi Mevlüt Sezer ve Uluslararası Öğrenci İşleri Koordinatörü Aresh Shargi, Yunus Emre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. Şaban Çobanoğlu, Strateji Geliştirme Müdürü Murat Fatsa ve Ortadoğu ve Afrika Kültür Merkezleri Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Balcı'ya Yakın Doğu Üniversitesi'ni tanıtımak amacıyla ziyarette bulundu.

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Adana Mersin Temsilcisi Mevlüt Sezer, Yakın Doğu Üniversitesi'nin eğitim kalitesinden bahsederken, 1988 yılında 2 bölümle başlayan bir üniversitenin büyüyerek 16 fakülteyle eğitim hayatına nasıl devam ettiğini anlattı.

Sezer, KKTC'nin bir eğitim adası olduğunu ,Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) olarak geniş eğitim imkanı sunduklarını ve 20 Bini aşkın öğrencisine eğitim verdiklerini dile getirdi.

Sezer, Yakın Doğu Üniversitesi olarak bir çok ilke imza attıklarını ve 2008 yılında beyaz gömlek seramonisi ile eğitim hayatına başlayan Tıp Fakültesinin 2010 yılında da Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma Hastanesi ile de KKTC'de yine bir ilki yaşattıklarını vurguladı.

Yunus Emre Enstitüsü hakkında, Yunus Emre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. Şaban Çobanoğlu'ndan bilgi alan Yakın Doğu Üniversitesi Heyeti, Yunus Emre Vakfı Türkiye'yi, Türk dilini, tarihini, kültürünü ve sanatını tanıtmak; bununla ilgili bilgi ve belgeleri dünyanın istifadesine sunmak; Türk dili, kültürü ve sanatı alanlarında eğitim almak isteyenlere yurt dışında hizmet vermek; Türkiye'nin diğer ülkeler ile kültürel alışverişini artırıp dostluğunu geliştirmek amacıyla kurulmuş bir kamu vakfı olduğu belirtildi.
Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Adana Mersin Temsilcisi Mevlüt Sezer ve Uluslararası Öğrenci İşleri Koordinatörü Aresh Shargi, Yunus Emre Vakfı'nı ilişkilerin daha iyi tutulması adına Yakın Doğu Üniversitesi'ne de davet etmişleridir.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER