İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Özersay: "Bunu da diğerlerini de unutmayın!"

Özersay: "Bunu da diğerlerini de unutmayın!"

Toparlanıyoruz Hareketi lideri Kudret Özersay, Toparlanıyoruz Hareketinin bir yılı aşkın bir süredir siyasetteki kirliliğe dikkat çektiğini, bu ülkenin en önemli sorunlarından birisinin bu olduğunu gündeme getirdiğini, bugün Meclis'te yaşananların bunu bir kez daha gösterdiğini ve seçimde MÜHÜR vurulmasının aynı statükonun devamı anlamına geleceğini ileri sürdü. Özersay, son 10 yılda siyasi tarihimizde yaşanan rüşvet örneklerine değinerek, sadece bugün gündeme geleni değil uzun süredir tüm siyasi partilerce ortak olunan bu seviyesizliğe Halk olarak tepki koymamız gerektiğine dikkat çekti. Özersay'ın sosyal medya ortamında yaptığı açıklama şöyle:

Yayın Tarihi: 24/06/13 07:32
okuma süresi: 3 dak.
Özersay: "Bunu da diğerlerini de unutmayın!"
A- A A+

"Rüşvet, yahut para\menfaat karşılığı siyasi DURUŞ(SUZLUK)/İLKESİZLİK bizim buralarda ilk değil. Bugün olanın farkı, YÜZSÜZCE söylenebilmiş olmasıdır sadece.

--Bir gecede ana muhalefetten istifayı basıp, önceden hükümetle anlaşıp, parti kuranların ve hemen ertesinde hükümet ortağı olanların bu transferi için KAÇ PARA aldığını ve kimin bu parayı verdiğini biliyor muyuz? Bu YOZLAŞMA ve İLKESİZLİK'ten iki gün sonra, transfer olup parti kuranlarla apar topar HÜKÜMETÇİLİK oynamayı, yani tüm bu etik dışı davranış üzerine tesis edilen HÜKÜMET ORTAKLIĞINI kabul edenleri unuttuk mu?

--Bugün baş rolde olan şahsiyetsizin ve onunla aynı sahnede rol alanların bir süre önce bir diğer transferinde Dış Türkler masası rüşvetini ve kumarhanecilerin verdiği "finansal yardımla" transfer edilmiş olduğunu unuttuk mu?

--Seçim öncesinde Karpaz taraflarına PARA DAĞITMAK, RÜŞVET VERMEK için gidip önlerini kesenlerden fena halde dayak yiyen, BURNU KIRILAN üçlüyü unuttuk mu?

--Ben daha çocukken köyde seçim öncesi Cumartesi geceleri arabalarla gelip para dağıtanları çok iyi hatırlıyorum, siz sizin bölgenizde para dağıtanları unuttunuz mu?

--Beldiyeye kendi aile şirketinden mal ve hizmet alımı yapanların yukarıdakilerden bir farkı varmış gibi "Yolsuzluk yapmadı SADECE USULSÜZLÜK yaptı" diyebilen DURUŞSUZ/İLKESİZ yaklaşımları unuttuk mu?

--Bugün açık ve aleni şekilde RÜŞVET iddiası ortaya atıldıktan İKİ DAKİKA sonra hükümete, hiç mahçup olmadan güven oyu verenleri, itibarını riske edip geçiş dönemi hükümetine giren kişileri şaibeli ilişkilerin kucağına atanları, "polis gereğini yapsın" diyerek işin içinde çıkmaya çalışan ama aynı zihniyet ve anlayışla KOALİSYON ORTAĞI olmakta hiç bir sakınca görmeyenleri unutacak mıyız?

Bu siyaset anlayışına hangi yüzle MÜHÜR isterler anlamak güçtür!

Bu şartlarda MÜHÜR STATÜKONUN DEVAMIDIR!

Bu şartlarda, "adayların KİŞİLİĞİ/KARAKTERİ önemli değildir, PROGRAM önemlidir" diyebilene aşk olsun!

Siz Halkın vicdanında MAHKUM oldunuz, hala HABERİNİZ yoksa, olsun!

Sandığa gidip de MÜHÜR vurana aşk olsun!

Sandığa gideceksen #MühürVURMA"

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.