Özkardaş, rüşvet iddialarını değerlendirdi

loading
25 Eylül, Cuma
£

9.72

8.90

$

7.63

Özkardaş, rüşvet iddialarını değerlendirdi

Özkardaş, rüşvet iddialarını değerlendirdi

Kamu - Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş, rüşvet iddialarını değerlendirdi. Açıklamanın tam metni şöyle:

A- A A+

Yıllardır değiştirilmeyen ve belirli grupların tekelinde olan yozlaşmış siyasi yapımız, hükümetle ilgili güven oylaması sırasında yaşanan ve Sn. Aslanbabanın iddialarıyla iyice su yüzüne çıkmıştır…

Rüşvet, entrika, küfürler ve ses kayıtlarının havalarda uçuştuğu, bu ve benzeri rezaletlerin gölgesinde yapılacak bir seçimde, yine mevcut vekillerin tümü de adaydır ve halktan yeni bir şans talep etmektedirler..!

Milletvekili transferlerinin artık sıradan işler olduğu, transferlerin karşılığında yüklüce menfaatler sağlandığı iddiaları, mafyaların ve çetelerin itibar gördüğü, partilerin seçim bildirgelerine ve parti programlarına, hatta yasalara dahi uymadığı bir siyasi kirlilikte; yıllardır tekrar tekrar gördüğümüz aynı film yeniden vizyona konulmaktadır.

Bizde diyoruz ki; yıllardır bizim söylemekten usanmadığımız, siyasilerin de doğruluğunu kabul edip; "bunlar değiştirilmeden erken seçime gidilse bile hiçbir şey değişmez, halkla alay etmekten vazgeçelim…" dedikleri; "Siyasi Partiler Yasası, Seçim ve Halk Oylaması Yasası" ile ülkemizin tek seçim bölgesi olmasıyla ilgili değişiklik yapılmamış, dokunulmazlıklar kürsü ile sınırlandırılmamış ve "Nerden Buldun Yasası" hayata geçirilmemiştir.

Halkımızın siyasilere ve siyasete bu kadar çok güveni azalmışken ve ülke yangın yerine dönmüşken, yıllardır ülkenin yönetimlerinde söz sahibi olukları halde değişime direnenler, şimdi halka "Mühür vurmazsanız, statükoya hizmet edersiniz, sakın karma oy kullanmayın, partilerin programlarını inceleyerek, ona göre oy verin diyorlar…"

Sanki bu güne kadar parti programlarına, ya da seçim bildirgelerine uymuşlar gibi…

Belli ki halkın azımsanmayacak bir oranı karma oy kullanacaklar ve eskiler de bundan tedirginler. Tedirginler çünkü; seçimde vurulacak her mühür, o partinin tüm adaylarına zaten birer oy kazandırıyor. Asıl yapılmak istenilen ise; mühür vurulan parti içindeki listecik oyunlarıyla ve yapılan tercihlerle yeni adayları dışarıda bırakılıp, yine eskileri öne çıkartmaktır.

Bu oyunlar yıllarca böyle oynandı. Onun için mühür basma yerine, karma oy kullanarak, beğendiğiniz yeni adaylara tercih yapmanız, partiler içindeki yeni yüzleri yeme operasyonu oyununu da bozacak ve eğer istenirse de değişim yapılabileceği gösterilmiş olacaktır.

Biz, KAMU-SEN olarak halkımızı kandıranlara, siyasi irademize müdahaleye açık kapı olan vekil transferlerini yasaklamayanlara, emek düşmanlarına, mafya ve çetelerle iş birliği yapanlara, rüşvetçilere, ülkemizin değerlerini yandaşlarına peşkeş çekenlere ve değişime direnenlere oy verilmesine karşıyız.

Önümüze konan iki seçenekten yani; "kötü" ve "Kötünün iyisinden" birini tercih etmekle karşı karşıya bırakıldık, o halde "ehven-i şer" deyip karma yapıp; "Kötü'nün iyisine" vermeyi yeğleyeceğiz…

Saygılarıma.

Mehmet Özkardaş

Genel Başkan

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER