Küçük: "En doğru kararı halk verecek"

loading
26 Eylül, Cumartesi
£

9.77

8.92

$

7.66

Küçük: "En doğru kararı halk verecek"

Küçük: "En doğru kararı halk verecek"

Milletvekili adaylarının tanıtıldığı gecede konuşan UBP Genel Başkanı İrsen Küçük, parti içinde demokratik yarışı kaybedenlerin, Cumhurbaşkanı Eroğlu ile el ele verip UBP'yi parçalamaya çalıştığını belirterek vurguladı: "En doğru kararı halk verecek"

A- A A+

28 Temmuz'da yapılacak olan erken genel seçimler öncesinde Ulusal Birlik Partisi dün gece yaptığı aday tanıtımı gecesinde adata gövde gösterisi yaptı.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Aday Tanıtım Şöleni, coşkulu bir kalabalığın katıldığı gecede yapıldı.

Saat 20.30'da başlayan tanıtım gecesinde bölgelere göre milletvekilleri tek tek kürsüye çağrıldılar.

"Güneş daha parlak doğacak, UBP daha güçlü gelecek" sloganıyla düzenlenen Lefkoşa'daki The Elysium Park'taki etkinlikte konuşan UBP Genel Başkanı İnsen Küçük, "Partimizi yıpratmaya çalışanlar, mağdur ederek haksızca saldırıda bulunanlar, gelsinler bu salonu görsünler. Bu coşkuyu, Ulusal Birlik Partisi sevdasını hissetsinler. Türlü ayak oyunlarıyla bizleri çökerteceğini zannedenler artık rüyadan uyansınlar" dedi.

Seçimlere hangi koşullarda girildiğini herkesin bildiğini kaydeden Küçük "Daha yapacak çok işimiz varken, tamamlamak noktasına geldiğimiz projelerimiz, vermeye hazırlandığımız müjdelerimiz varken, partimiz içerisinde yaşanan demokratik yarışı hazmedemeyip partiyi bölüşmek isteyenler ve onları yöneten Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun bitmez bilmeyen ihtirası bizi bu noktaya getirdi." dedi. Seçimden korkmuyoruz.. "Biz seçimden korkmadığımızı her fırsatta söyledik. Seçim denince akla ilk gelen partinin Ulusal Birlik Partisi olduğunu herkes biliyor. Seçime her zaman en hazır parti olduğumuzu da bilmeyen yok." diye konuşan İrsen Küçük "Allahın izni ve hepimizin azimli çalışması ile bize ve halkımıza iktidara geldikleri takdirde neler yapacaklarını bu kısa sürede gösterenlere, Ulusal Birlik Partisi'nin sandıkta nelere kadir olduğunu anlatacağız." dedi. UBP'yi zayıflatmak istediler.. "Başbakan Küçük", "UBP tek başına iktidar" sloganları eşliğinde konuşmasına devam eden İrsen Küçük, şöyle dedi: "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümetini başarıyla yürüten Ulusal Birlik Partisi, malumunuz olduğu gibi suni bir şekilde yaratılan ve partimiz iktidarını zayıflatmaya yönelik oyunlar sonucu ortaya çıkan durum, yine Ulusal Birlik Partisi'nin isteği ve teklifi ile ülkemizi erken bir Genel Seçim yapma noktasına getirmiştir.

Ulusal Birlik Partisi bu özel seçim öncesi atmosferinde, ülkenin en büyük partisi olması nedeniyle de çok sayıda aday adaylığı başvurusu içerisinde, zorlu bir adaylık belirleme süreci geçirmiştir. UBP'de kenetlenme.. Ulusal Birlik Partisi'nin ülkenin en büyük partisi olması nedeniyle, bazı bölgelerde aday sayısının iki hatta üç katı sayıda başvuru yapan birbirinden değerli aday adaylarının birçoğu ne yazık ki bu sefer aday listelerine girememişlerdir. Bu kadar kaliteli ve ülkeye hizmet için yanıp tutuşan çok sayıda aday adayı arasında seçim yapmanın hiç kolay olmadığının özellikle bilinmesini isterim. Ancak aday olamayanların da Ulusal Birlik Partisi içerisinde her zaman birer görevleri vardır ve bu özel seçimde, Ulusal Birlik Partisi'nin yeniden tek başına iktidar olması için en az adaylar kadar çalışacaklarından hiç kuşkum yoktur. Hepiniz son derece önemlisiniz.. İşte bu noktada siz Ulusal Birlik Partisi Milletvekili adaylarına seslenmek istiyorum. Bu özel seçimde hepiniz, son derece özel ve önemlisiniz. Sizler kopmaz bir zincirin halkaları, eşsiz bir resmin renkleri, yıkılmaz bir yapının yapı taşlarısınız. Biriniz bile kırılır, kopar ya da solarsa, ne zincirin önemi kalır, ne resmin güzelliği ne de yapının sağlamlığı. Hepinizi ayrı ayrı ve hep beraber bir kardeşlik ruhu içerisinde çalışmak, hatta çok çalışma durumundasınız. Eroğlu'nun ihtirasları.. Hangi koşullarla bu seçime gittiğimizi hepiniz biliyorsunuz.

Daha yapacak çok işimiz varken, tamamlamak noktasına geldiğimiz projelerimiz, vermeye hazırlandığımız müjdelerimiz varken, partimiz içerisinde yaşan demokratik yarışı hazmedemeyip partiyi bölüşmek isteyenler ve onları yöneten Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun bitmez bilmeyen ihtirası bizi bu noktaya getirdi. Biz seçimden korkmadığımızı her fırsatta söyledik. Seçim denince akla ilk gelen partinin Ulusal Birlik Partisi olduğunu herkes biliyor. Seçime her zaman en hazır parti olduğumuzu da bilmeyen yok.

Allahın izni ve hepimizin azimli çalışması ile bize ve halkımıza iktidara geldikleri takdirde neler yapacaklarını bu kısa sürede gösterenlere, Ulusal Birlik Partisi'nin sandıkta nelere kadir olduğunu anlatacağız. Çok çalışır, kendimizi ve partimizi iyi anlatır, bölgemizdeki herkesin elini sıkıp gözünün içine bakarsak, tek başına iktidar olmamız kaçınılmazdır. Rüşvetle, sahte imzayla siyaset yapılamaz.. Bunun önünde kimse duramaz, hele hele rüşvetle, sahte imzalarla halkın önüne çıkan malum çevreler bizi hiçbir şekilde onurlu yolumuzdan alıkoyamazlar. Ulusal Birlik Partisi demek halk demektir. Ulusal Birlik Partisi demek hizmet demektir. Ulusal Birlik Partisi demek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne sahip çıkmak ve sevmek demektir. Tüm adaylarımız, yani sizler işte bu temel anlayış çerçevesinde yola çıkmışlardır.

En doğru kararı halkımız verecek En büyük hakem, en büyük karar merci, en büyük hakim olan halkımızın önüne Ulusal Birlik partisi Milletvekili adaylarını olarak çıkıyorsunuz. Ülkedeki siyasi statükonun ortadan kaldırılması amacıyla azami ölçüde yer vermeye çalıştığımız siyasette yeni olan yüzler var aranızda. Diğer taraftan devlet yönetimi anlamındaki tecrübeli isimleri de, siyasette yeni olan arkadaşlarımıza fırsat eşitliği yaratacak şekilde listelerimize yerleştirdik. Partimiz tecrübeli ve yeni tüm adaylarına ayrı ayrı güveniyor ve çıktığınız kutsal yolculuğun her aşamasında partimizin güneşi sizi ısıtacaktır. UBP'nin hedefleri büyük..

Ulusal Birlik Partisi'nin geçmişteki idari yapısı nedeniyle kurumsallaşma anlamında arzu edilen noktaya ulaşamamasının getirdiği sorunları yaşayan ve bilen bir parti olarak, hem partimizin tam anlamıyla kurumsallaşması hem de ülke siyasetine yeni bir nefes getirecek isimlerle halkın önüne çıkıyoruz. Ulusal Birlik Partisi hükümetinin hedeflerin büyüktür. Siyasi entrikalarla bu hedeflere ulaşmak kısa bir süreliğine geciktirilmiş olsa da, 28 Temmuz'da halkımızın bizlere göreve devam talimatı vereceğini ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin daha güzel günlere ulaşması için başlattığımız projelere devam etmemizi isteyeceğinden eminiz. Çünkü halkımız en güzeline, en iyisine layıktır. Ulusal Birlik Partisi olarak bizlerin görevi halkımıza hak ettiğini yaratmaktır.

Anavatan Türkiye Hükümeti ile en iyi uyumu sağlayarak yolumuza emin adımlarla devam etmeliyiz. Son nefesime kadar çalışacağım.. Ben size daha güçlü, daha büyük bir Ulusal Birlik Partisi ve daha müreffeh bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yaratmanın sözünü veriyorum. Bu yolda dün ne söylemişsem aynı noktadayım. Hissettiklerimi söyledim, doğruları yaşadım. Yaşadığım bir tek andan bile pişmanlık duymadım. Sizlere, ülkeme hizmet etmekten usanmadım, yorulmadım, asla da yılmadım. Bazılarını, beklide bu inadım ve kararlılığım rahatsız etmiştir. Sizleri temin ederim ki, son nefesime kadar da ülkemizde ve partimizde siyasetin statükosunu yıkana kadar da çalışacağım.

Güçlü UBP, Güçlü KKTC.. Ulusal Birlik Partisi'ni kurulma aşamasında, köy-köy, mahalle-mahalle, sokak-sokak, gece-gündüz demeden gezenlere hayvancı kardeşimi ağılında, narenciyeciği bahçesinde, çiftçiyi tarlasında, cebinden harcayarak ziyaret eden kardeşlerime borcumdur. Devraldığım bayrağı çok daha yukarılara taşımak boynumun borcudur. İnancım odur ki, daha büyük ve daha güçlü bir Ulusal Birlik Partisi daha güçlü bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti demektir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER