Av. Güner Göktuğ "8'ler"e patladı...

loading
10 Ağustos, Pazartesi
£

9.57

8.62

$

7.33

Av. Güner Göktuğ "8'ler"e patladı...

Av. Güner Göktuğ "8'ler"e patladı...

Kıbrıs Genç Tv'de bu sabah Çiğdem Aydınla Günaydın programına katılan Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili adayı Av. Güner Göktuğ gündemdeki siyasi gelişmeleri değerlendirdi.

Av. Güner Göktuğ "8'ler"e patladı...
A- A A+

''TABAN 8'LERİ AFFETMEYECEK''

UBP'den ayrılan 8 milletvekilinin halka karşı ihanet içinde olduğunu belirten Göktuğ, şimdi hangi yüzle gidip vekillik için oy isteyecekler dedi.Sırf koltuk kavgası ,sırf UBP'nin genel sekreterlik makamı için partisine ve kendilerine oy verenlere ihanet eden bu 8 milletvekili adayı DP'ye katılarak kendi partilerinin hükümetten düşmesine sebep olmuşlardır UBP tabanı bunu affetmez dedi.Göktuğ , UBP içinde tek adamlığı ortadan kaldırdıklarını sekizler'in parti içerisinde makam savaşına girdiğini ve bunun anti demokratik olduğunu diğer Genel Sekreter adaylarının seçilme hakkını ortadan kaldımamızı istemeleri ve Taçoy'un atama ile Genel Sekreterliğie getirilmek istendiğini dile getirerek UBP de böyle şeyler olmaz olmayacaktır biz bunu değişmesi için mücadele verdik dedi.Ulusal Birlik Partisi tabanı sandıkta bunun hesabını soracak diyen Göktuğ yaşanılanlar ortadadır dedi.

''ANNAN PLANINA HAYIR DEDİLER ,EVET DİYEN PARTİLERLE KOALİSYONA GİTTİLER ''

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili adayı Av. Güner Göktuğ, kendisini Türk Milliyetçisi olarak tanımlarken, Kıbrıs Konusunda da kırmızı çizgileri olduğunu Annan Planına hayır demekle gösterdiğini ifade ederek ,ulusal çizgide önceleri kendileriyle mücadele eden sekiz milletvekilini ,Annan Planına evet diyen CTP – TDP ve DP kolasiyonuna DP çatısı altında katıldıklarını belirterek böyle bir koalisyonda ne işi var diye sordu .

''9'LAR VE 8'LERİN AMACI AYNIYDI''

Eroğlunun egemen olmaya başladığı yıllarda meydana gelen 9'lar hareketini hatırlatan Göktuğ ,8'ler hareketiyle 9'lar hareketinin amacının aynı olduğunu o ödenemde de hiçbir siyasi amaç yada ekonomik amaç için değil yine güç kavgası için partiden kopmalar olduğunu belirterek o dönemde Serdar Denktaş ,Sn.Eroğlunu devlet adamı olamamakla eleştirmiş ve bunun altına UBP'lilerin imza koymasını istemişti ,biz böyle bir imzayı atmadığımız için 9'lar hareketi meydana gelmiştir dedi.

''EROĞLU'NU SADECE KAŞİF'E OY VEREN CUMHURBAŞKANI YAPMADI !''

Sn.Eroğlu tarafından 8'ler hareketi desteklendiği açıktır , Sn.Ahmet Kaşifin desteklendiği de açıktır peki Cumhurbaşkanı olarak bunlar doğru mu ,bunlar doğru değil eğer bir Cumhurbaşkanını sadece Kaşife oy verenler mi seçti diyerek tepkisini dile getirdi.Cumhurbaşkanının Anayasadaki görev tanımına atıfta bulunan Av. Göktuğ , Anayasanın bağımsızlık ilkesine aykırı davranıldığını söyleyen Göktuğ bundan sonra böyle şeyler olmamasını diledi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER