Taşeronlar Birliği, Siber'i ve Gürpınar'ı tebrik etti

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.11

8.19

$

6.96

Taşeronlar Birliği, Siber'i ve Gürpınar'ı tebrik etti

Taşeronlar Birliği, Siber'i ve Gürpınar'ı tebrik etti

Taşeronlar Birliği yaptığı basın açıklaması ile , Başbakan Sibel Siber'i ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar'ı tebrik etti.

Taşeronlar Birliği, Siber'i ve Gürpınar'ı tebrik etti
A- A A+

Tebrikler.

İşte halkın istedigi bu.

Sayın Başbakan Sibel Siber, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar'ı çalışmalarından dolayı tebrik eder başarılar dileriz.

Şeffaf ülke yönetimi sorgulanabilen icraatlar tekrar seçilme kaygısı bulunmayan bakanlar. Hükümete geleli henüz on gün oldu halkın güvenini kazanmaya başladılar bile. Yasa yapma yetkileri yok ama mevcut yasaları uygulama yetkileri vardır. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlıgına getirilen Aziz gürpınar göreve gelir gelmez çalışma dairesi bölge müdürleri ile toplantı yaparak inşaat sektörünü etkin bir şekilde denetleyip, kaçak ve kayıt dışılıgın önlenmesi için, denetlemelerin ada genelinde başlatılması için talimat verdi.

Edindigimiz bilgilere göre 24 Haziran Pazartesi itibarı ile ada genelinde denetlemeler yapılmayave kaçak taşeron veya işçi çalıştıranlara ceza kesilmeye başlanmıştır. Yapılan bu icraatlar iş insanlarının çalışma ve sosyal güvenlik bakanlıgına güven duymasını saglamıştır.

Başbakanlıgın şikâyet hattı kurarak halkın isdegine göre icraat yoluna giderek şeffaflık ilkesi çerçevesindeki yönetim şekli ise halkın büyük bölümünün güvenini kazanmaya devam etmektedir. Bir diger önemli detay işe müşavirlerin görev başına gelerek zaten çok iyi bildikleri konuları uygulamaya başlamaları hem başarı oranlarını yüksek tutuyor hemde devletin maddi kayıplara ugramasının önüne geçiyor. geçtigimiz dönemlerde çalışma yasalarını ve sosyal güvenlik yasalarını hazırlayan ekibin, bu gün görev başında olmaları bizler için bir şanstır. Bu yasaların uygulanmasını en iyi yapabilecek ekip görev başındadır. Zaten ülkedeki en büyük sıkıntı yasaların uygulanmamasından kaynaklanmıyor mu.

Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları birligi olarak 28 Temmuz seçiminden sonrada ayni hükümetin görevde kalmalarını istiyoruz. Seçme seçilme gaylesi olmayan, iş yaptıgı sürece koltukta kalacagını bilen bakanlarla yola devam etmek isteriz. Ülkede yüzlerce müşavir bulunuyor, binlerce lira maaş alıp evde oturanları veya extra başka bir iş yerinde çalişarak bir maaş daha alarak devletin omzunda kambur olan müşavirleri partisine bakılmaksızın bilgilerinden tecrübelerinden yararlanmamız garekmektedir. Ekonomimiz düze çıkıncaya kadar, iş dünyası düzene, halkın siyasilere güveni saglanıncaya kadar, mevcut hükümetin devamından yanayız.

KIBRIS TÜRK İNŞAAT TAŞERONLARI BİRLİĞİ
BAŞKAN OSMAN AMCA

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER