Aslanbaba, rüşvet iddialarını AA muhabirine değerlendirdi

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.41

7.58

$

6.82

Aslanbaba, rüşvet iddialarını AA muhabirine değerlendirdi

Aslanbaba, rüşvet iddialarını AA muhabirine değerlendirdi

Meclis'te seçim hükümetinin güven oylaması sırasında kendisine rüşvet verildiğini iddia eden İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba, "Rüşvet olayı, ses kayıtlarıyla, alınan paralarla iddia değil, gerçek. Bu para halkımıza bazı siyasilerin gerçek yüzünü göstermek için bir alınan emaredir" dedi.


Aslanbaba, rüşvet iddialarını AA muhabirine değerlendirdi
banner
A- A A+

Aslanbaba, rüşvet iddialarını AA muhabirine değerlendirdi. Milletvekili Aslanbaba, kendisine rüşvet verildiği iddiasının delilleriyle ortada olduğunu belirterek, "Meclis kürsüsünden siyasette yozlaşmış insanların neler yaptığını anlatmak istedim. Bu benim en doğal hakkımdır. Bunu kimse engelleyemez. Meclis kürsüsü halka gerçekleri anlatmak için orada. Ben çıktım orada eylemimi yaptım ve KKTC siyasetinin yıllarca nasıl işlediğini anlattım" diye konuştu.

Olaylar sonrası Demokrat Parti-Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın, kendisi hakkında, "Aslanbaba'ya borç verdik, yardım yaptık" gibi açıklamalar yaptığını söyleyen Aslanbaba, "Onlara sormak istiyorum. Zor durumdaysam neden beni vekil adayı göstermediniz? Kendilerini halkın önünde, medyanın önünde temiz çıkarmaya çalışıyorlar. Çırpındıkça da batıyorlar. Herşey açık. Ses kayıtları poliste. Polis, inanıyorum ki, gerekli işlemleri yapacak" dedi.

"Rüşvet olayı, ses kayıtlarıyla, alınan paralarla iddia değil, gerçek. Bu para halkımıza bazı siyasilerin gerçek yüzünü göstermek için bir alınan emaredir" diyen Aslanbaba, şu ifadeleri kullandı:

"Serdar Denktaş beni tabandan gelen talep üzerine aday yapmayacağını söyledi. 'Seni aday yapmayacağız ama başka yönden tatmin edelim' dediler. Ben de milletvekili olmak istediğimi söyledim. Tatmin olmak istemediğimi söyledim. 'Halk ne derse boynumuz kıldan incedir' dedim.

Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif de beni her şekilde tatmin edeceğini söyleyerek sakin olmamı istedi. Sayın Kaşif, 5 bin sterlin karşılığında bana 7 bin 700 dolar para getirdi. 'Al bunu' dedi. 'Bu başlangıçtır arkası gelecektir, sakin ol, rahat ol' dedi.

'İskele'de belediye başkan adaylığını garanti yapalım ve seçimler için sana bütçe ayıralım' dediler. Bir de maaşlı bir iş verecekleri taahhüdünde bulundular. Ben de halka göstermek için ses kayıtlarıyla parayı aldım. Elimde ses kayıtları olduğu halde beni suçlu göstermeye çalışıyorlar. Halkı yanıltmaya çalışıyorlar. Yanlış yaptılar, sert kayaya çarptılar. Zannetmesinler ki onlar para güçleriyle her şeyi satın alabilirler. Halk da bunu görsün, halkın iradesiyle değil para gücüyle siyasette kaldıklarını artık halk görsün."

Başbakan Sibel Siber'in, kendisi Türkiye kökenli olduğundan dolayı rahatsız olduğunu iddia eden Aslanbaba, "Sayın Başbakan'ın TC kökenlilere antisempatisi var. Adilseniz, başbakansanız, insanları etnik kökenleriyle yargılamayacaksınız. Sayın Başbakan oturduğu koltuğa 17 numara büyük geliyor. Başbakanımız derhal istifa etmeli, Cumhurbaşkanına görevi iade etmeli ya da bakanları görevden alıp, temiz bakanlar atamalıdır. Başbakan Siber bu konuda taraflı davrandı. Sayın Başbakan Serdar Denktaş'ın oyuncağı oluyorsa, o koltuk ona 17 numara büyük geliyor" değerlendirmesinde bulundu.

TAK

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER